Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Grupa twórcza „Jak w korcu maku” powstała w czerwcu 2019 roku podczas pleneru w Dłużewie w Domu Plenerowym warszawskiej ASP. Zmagania twórcze, dzielenie się spostrzeżeniami i wspólne rozmowy sprawiły, że w grupie składającej się ze studentów

Akademii Otwartej – Dorośli do sztuki, działającej pod auspicjami warszawskiej ASP, wytworzyła się więź, harmonia i, co szczególnie cenne, umiejętność i chęć współdziałania. Potrafili i chcieli porozumiewać się i współdziałać czerpiąc z doświadczenia i umiejętności każdego z nich. Artysta to z definicji indywidualista i wolny duch, więc każdy z nich podąża swoją drogą, realizując się i rozwijając według własnych potrzeb i założonych celów. Dają sobie wolność i szanują indywidualne wybory, a zarazem działają wspólnie. Razem odwiedzają wystawy, organizują regularne spotkania (w czasie pandemii online), dzielą się doświadczeniami, motywują, wspierają, planują wspólne przedsięwzięcia, wyjeżdżają razem na plenery.
Do tej pory, przygotowali i zorganizowali wystawy swoich prac:

 

„Jak w korcu maku” – styczeń 2020
„Relacje” – październik 2020
„Narracje” – wrzesień – październik 2021
„Podróż w czasie” – wrzesień – listopad 2021
„Kolory lata” – październik 2021

Obecna wystawa „Kobieta”, zorganizowana dzięki pomocy Ośrodka Kultury Ochoty, jest kolejną, na której prezentują swoją twórczość.
Na wystawie można zobaczyć prace artystów: Izabela Łazowska, Bożena Łumińska, Agnieszka Małocha, Izabela Mroczkowska, Małgorzata Nasiłowska, Jolanta Pacewicz, Krystyna Pokulniewicz-Szmańda, Bożena Ratyńska, Grażyna Sanojca, Anna Sawicka, Izabela Symanowicz, Iwona Szymańska, Ryszard Śliwiak, Robert Toczewski, Maja Troszkiewicz, Barbara Uszycka-Parać, Ewa Wilk, Bożenna Woś, Elżbieta Zawadzka.
Różnorodność technik i stylów malarskich oraz interpretacji tematu pozwala zapoznać się z wielowymiarowością twórczą grupy, stanowiącą jej bogactwo.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy i kontaktu z grupą poprzez stronę internetową, na której prezentują swoje dzieła: www.jakwkorcumaku.com

facebook

X

Right Click

No right click