Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

W trakcie dwudniowych warsztatów przy pawilonie Zielone OKO będziemy wspólnie tworzyć instalacje i struktury inspirowane sztuką Land Artu (sztuki ziemi). W ramach spotkania opowiemy czym jest Land Art i pokażemy uczestniczkom i uczestnikom przykłady istniejących realizacji. Planujemy utworzyć dwa projekty – wspólnie dużą instalację, która powstanie przy pawilonie, a także – małe obiekty, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Nasza ekspertka i przewodniczka, artystka i projektantka Megi Malinowska pokaże proste sposoby tworzenia konstrukcji i łączenia materiałów.

Zapewniamy materiały i narzędzia. Zapraszamy do dołączania i odwiedzin przez cały czas trwania warsztatów.

 

✹ land art, sztuka ziemi
to kierunek w sztuce, który polega na interwencjach artystycznych w środowisku naturalnym, które mogą być trwałe lub bardzo subtelne i chwilowe. Kluczową rolę odgrywa tutaj krajobraz, który poprzez działanie artysty sam nabiera cech dzieła sztuki. Sztuka land artu może mieć różną skalę – od olbrzymich kompozycji widocznych z lotu ptaka, do niewielkich obiektów stworzonych z gałęzi, piasku, czy kamieni.

 

✹ Megi Malinowska
Wykładowczyni na School of Form gdzie daje się ponieść w kreatywny wir ze studentami na specjalności Domestic Design i Industrial Design. W pracy nad projektami najbardziej ceni sobie proces i drogę docierania do finalnych decyzji i form. Dotyka zagadnień projektowania w naturze, o naturze i dla natury wpisujących się w ideę zrównoważonego rozwoju, troski o pozaludzkich mieszkańców Ziemi i budowaniu wspólnot. Projektantka i współzałożycielka marki meblowej Tabanda. W ciągu trzynastu lat działalności jej twórcy stworzyli kolekcję wysokiej jakości mebli, cieszących się stale rosnącym uznaniem w Polsce i na świecie. Artystka, która swoją energię twórczą lokuje w instalacjach i pracach land artowych.

 

https://tabanda.pl/
https://culture.pl/pl/tworca/tabanda
https://www.instagram.com/sticks_stones_and_totems/
https://www.sof.edu.pl/pl/ludzie/20-projektowanie/domestic-design/1325-megi-malinowska

 

✹ SAM ROZKWIT jest organizacją pozarządową zawiązaną w 2017 roku jako inicjatywa osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju warszawskich obszarów zieleni, w szczególności terenów ogrodów działkowych. Stowarzyszenie działa na styku sztuki, projektowania, integracji społecznej i miejskiego aktywizmu. Od 2019 roku realizuje dla Zarządu Zieleni m. st. Warszawy program "Naprzód działki", którego celem jest wsparcie ogrodów działkowych oraz zwiększenie ich dostępności dla mieszkańców Warszawy.

WSTĘP WOLNY

 

--

 

Stowarzyszenie Aktywności Miejskich Rozkwit
Facebook SAM Rozkwit

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click