Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Z radością informujemy, że w ramach programu minigrantów "Kokosy Kultury 2021" zakwalifikowaliśmy do realizacji następujące projekty:

1. Święta bez presji - ekologiczne warsztaty dla wszystkich - Nazwa grupy: Działaczki na rzecz spokoju
2. Global Jazz Masterclass - Nazwa grupy: Fryderyk HD Quartet
3. Warsztaty muzykoterapeutyczne, relaksacyjne - Śpiew dla każdego, śpiew dla zdrowia oraz koncert integrujący - Nazwa grupy: Mindful music makers
4. Warsztaty kultury wietnamskiej - Fundacja Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsce

Gratulujemy wszystkim! Zapraszamy na wydarzenia związane z realizacją projektów!

 

 

 

OPEN CALL // ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT „Minigranty - Kokosy Kultury 2021”

Zrealizuj z nami swój pomysł. Ogłaszamy nabór na inicjatywy społeczne, projekty kulturalne oraz stałe formy edukacji kulturalnej. Zapraszamy grupy nieformalne i organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców dzielnicy Ochoty. Każdy może być pomysłodawcą inicjatywy!

„Minigranty - Kokosy Kultury 2021”, to pilotażowy program wsparcia działań na rzecz społeczności lokalnej Ochoty. Zapoznaj się z regulaminem programu, uzupełnij wniosek i zgłoś swój pomysł.

Niezbędne dokumenty znajdziesz na: www.oko.com.pl/minigranty

Kwota finansowania: 5000 złotych
Nabór jest ciągły i trwa do 30 listopada 2021 do godziny 12:00!
Termin realizacji działań: do 29 grudnia 2021r.

 

kokosy3

Pierwszy odcinek serialu fabularnego o życiu ośrodka kultury pt. "Nowa"

 

 

Drugi odcinek fabularnego serialu Ośrodka Kultury Ochoty - tym razem starcie Grafika z Artystą, który doskonale wie, jaki powinien być plakat...

 

 

Tym razem pracownicy pewnego Ośrodka Kultury zmierzą się z pytaniem, co zrobić, gdy kumak jest już zajęty - i jak urzeczywistnić genialne, ale oderwane od życia wizje... Zapraszamy!

 

 

Dzieło genialnego rzeźbiarza jest już w drodze na konkurs, wszystko wskazuje na to, że Ośrodek ma mocne szanse na wygraną – ale nagle Tadeusz, człowiek, który nigdy nie zawodzi, uświadamia sobie coś strasznego…

 

Lato z Zielonym OKO

To nowa kulturalna przestrzeń tuż za Ośrodkiem Kultury Ochoty, przy ul. Grójeckiej 75. Blaszany pawilon jest w trakcie remontu i dostosowywania do potrzeb mieszkańców. Spędź na skwerze letnie weekendy i twórz z nami przyjazne miejsce kultury.


Zielone warsztaty przy Zielonym OKO
16.07 | 11:00-15:00
Rozpoczynamy serię przy Pawilonie Zielone OKO. Inaugurujące spotkanie już 16 lipca! Spotkamy się na dwóch warsztatach ekologiczno-kreatywnych. W pierwszej części przygotujemy hotele dla pszczół oraz bomby nasienne a w drugiej zrobimy mydełka glicerynowe oraz girlandę do Zielonego OKO.

 

Viet Party - poznaj kulturę wietnamską
7.08 | 10:00-16:00
Czy wiecie, że Ochota to najchętniej wybierane miejsce zamieszkania przez społeczność wietnamską w Warszawie? Mamy różnorodną, wielokulturową dzielnicę. Viet Party to okazja, żeby poznać jej wietnamską część. Przyjdźcie na warsztaty kulturowe, kulinarne i tradycyjnej kaligrafii. Zaczniemy pogadanką o kulturze wietnamskiej, ciekawych tradycjach. Później - gotowanie! Przygotujemy wspólnie proste wietnamskie dania i przekąski. Zasiądziemy do stołu na skwerze i spróbujemy potraw. Na koniec weźmiemy pędzle w dłoń i poznamy podstawy kaligrafii. Dowiemy się jak dobierać papier, jak trzymać i prowadzić odpowiednio pędzel, a także porozmawiamy trochę o tradycji kaligrafii w Wietnamie.

Podkategorie

Chór rozrywkowy All That Sound powstał w 2010 roku i liczy ok. 40 osób. Dyrygują nim Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki (prowadzący wspólnie także gospelowy chór Sound\'n\'Grace, oraz żeński zespół SouLadies).

Repertuar chóru składa się przede wszystkim ze współczesnych utworów muzyki rozrywkowej (polskiej i zagranicznej) w nowych aranżacjach. Koncertujemy kilka razy w roku - zawsze przy akompaniamencie muzyki na żywo.

Próby chóru odbywają się w poniedziałki w godz. 19:45-21:30 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75 w Warszawie.

Po aktualności i informacje o koncertach zapraszamy na stronę chóru na Facebooku: www.facebook.com/chorAllThatSound.

UCZESTNICY

Młodzież w wieku 16 - 36 lat


CENA
100 zł/miesiąc

START: 7.09.2015


KONTAKT
Marzena Urbańska
Ośrodek Kultury Ochoty
Ul. Grójecka 75, Warszawa
mail: oko@oko.com.pl

Celem programu jest rozbudzenie wszechstronności w dziecku, dzięki czemu będzie miało ono większą przyjemność z nabytej w łatwiejszy sposób wiedzy i umiejętności.
Program składa się z trzech filarów:
1. Nauka zaawansowanych obliczeń na abakusie (liczydle pochodzenia japońskiego), która wspiera współpracę lewej (matematycznej) półkuli z prawą (humanistyczną). Dzięki temu bez względu na dominującą półkulą, dziecko uczy się liczenia w bardzo zaawansowany sposób. Wpływa to znacząco na rozwój intelektualny. Podczas liczenia oddziałujemy na 3 zmysły sensoryczne dziecka: wzrok, słuch i dotyk - dziecko widzi koraliki, słyszy je i dotyka paluszkami.
Zaczynamy od nauki podstaw za pomocą zabawy. Dzięki tym prostym ćwiczeniom - powtórzeniom jakie codziennie przez kilka minut zrobi dziecko w domu, namnażać się będą synapsy w całym mózgu, dzięki czemu zwiększą się możliwości przyswajania nauki.
2. Wspieranie samooceny dziecka i wiary we własną wiedzę i umiejętności. Czasem czynniki wpływające na zachowanie dziecka, mają wpływ na jego aktywność na lekcji. Uczymy dzieci, żeby zawsze próbowały pokonać swój strach, wątpliwości czy słabości, bo dzięki temu (bez względu na efekt) rozwijają się i uczą. Rozwijamy w dzieciach kreatywność, ambicje, tolerancję, patriotyzm, zainteresowania. Uczymy współpracy w grupie, otwieramy je na innych, na inne poglądy, ale również zachęcamy do wyrażania swoich opinii.
3. Uczymy gimnastyki mózgu, która pozwoli zwiększyć możliwości każdego dziecka. Uczymy drobnych ćwiczeń fizycznych, które dzieci mogą wykonać przed klasówką, odpowiedzią ustną, ważnym przedstawieniem czy konkursem, aby: uspokoić oddech, zwolnić bicie serca, zmniejszyć zdenerwowanie, wyciszyć się lub obudzić gotowość do działania. Często nie zdajemy sobie sprawy jak nasze nastawienie i wpływ tego jak czujemy się fizycznie ma wpływ na nasze poczynania i osiągnięcia.
Część materiałów zawiera sformułowania angielskie, dzięki czemu dziecko globalnie uczy się również języka obcego.
Zajęcia prowadzą nauczyciele - trenerzy, odpowiednio przeszkoleni do prowadzenia zajęć zgodnie z programem Brainobrain.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 120min.
Cały program Brainobrain składa się z 10 poziomów, gdzie poziom trwa średnio 3 miesiące. Po każdym poziomie dzieci zdają krótki test, nagrodzony certyfikatem, upoważniający do rozpoczęcia kolejnego poziomu. Na drugim poziomie dzieci zaczynają już się uczyć zaawansowanych obliczeń w pamięci, dzięki wizualizacji liczydła.
 
MALI BOBSI
PROGRAM DLA MŁODSZYCH DZIECI (4-6 lat) GRUPA STARSZA (7-14 lat)
Program został stworzony specjalnie na potrzeby najmłodszych dzieci, które lubią się uczyć, jednak mają problemy z utrzymaniem koncentracji podczas dwugodzinnych zajęć.
Obejmuje materiał realizowany na poziomie pierwszym i drugim programu Brainobrain. Materiał został podzielony na cztery części.
Po zaliczeniu poziomów od 1 do 4 w ramach programu Mali Bobsi, dziecko rozpocznie zajęcia na poziomie 3 w ramach programu Brainobrain.
Program dla najmłodszych przekazuje dzieciom wiedzę na temat wykonywania obliczeń z pomocą liczydła, jednak jego uczestnicy znacznie więcej czasu spędzają przyglądając się cyfrom, ćwicząc rysowanie zarówno prawą, jak i lewą ręką, przygotowując origami, rozwiązując obrazkowe łamigłówki, śpiewając oraz odgrywając scenki znane z popularnych wierszyków dla dzieci. Program Mali Bobsi w znacznym stopniu pomaga najmłodszym dzieciom rozwinąć umiejętności motoryczne, poprawiając przy tym koordynację ręka-oko i wzmacniając kreatywność.
GRUPA MŁODSZA
PIERWSZE ZAJĘCIA 3.10.2015 soboty godz. 9.30-11.30
GRUPA STARSZA (7-14 lat)
PIERWSZE ZAJĘCIA 5.10.2015 poniedziałki godz. 18.15-20.15
 
Liczba osób w grupie wynosi od 6 do 12, w zależności od wieku uczestników zajęć. Naszym celem jest utrzymanie efektywności treningów i procesu uczenia się. Dzieci w wieku 4-5 lat aby móc uczestniczyć w zajęciach muszą spełnić określone kryteria. Dlatego też, będą oceniane przez naszych trenerów. Jeśli kandydat nie spełni wymagań, nie zostanie przyjęty do uczestnictwa w programie.
Cena:
50 zł/ osoba (120 min). Średnio to 200zł w miesiącu płatne za miesiąc z góry.
  • Jedyną dodatkową opłatą w ciągu roku jest 150zł za zestaw startowy, który obejmuje potrzebne na zajęciach pomoce dydaktyczne m.in. książki, liczydło.
Ośrodek Kultury Ochoty | ul. Grójecka 75
więcej informacji www.brainobrain.pl | www.facebook.com/BrainoBrainPl
trenerka programu Brainobrain - Inez Nalewajek
Opiekun: Wojtek Gajewski
 
MÓZG – PRAWA I LEWA PÓŁKULA
Mózg składa się z dwóch półkul, z których każda posiada cztery płaty. Każdy z płatów ma liczne fałdy. Różne części mózgu odpowiedzialne są za różne funkcje. Większość czynności, które uważamy za „pracę umysłową” (myślenie, planowanie czy zapamiętywanie) jest nadzorowana przez korę mózgu w najwyższej, pofałdowanej części mózgu. Pozostałe części mózgu także pełnią istotną rolę w procesach zapamiętywania i uczenia się. Prawa półkula mózgu odpowiada za zdolności plastyczne, wyobraźnię, zdolności muzyczne wyobraźnię przestrzenną, umiejętność rozwiązywania problemów i kontrolę lewej ręki. Lewa półkula odpowiada za mówienie, zdolności matematyczne, pisanie, predyspozycje do procy naukowej, zdolność logicznego myślenia i kontrolę prawej ręki.
 
Brain O Brain jest programem w dużej mierze opartym na dobrej zabawie. Prowadzi do rozwoju umiejętności całego mózgu, zwiększeniu sieci połączeń synaps również w jego środkowej partii. Program wykorzystuje dawne narzędzie (liczydło), dzięki czemu dostosowany jest do wszystkich stylów uczenia się: wzrokowcy, słuchowcy, kinestetyczny (badają dotykiem). Silne bodźce wzrokowe, słuchowe i czynności sprzyjają rozwojowi umiejętności kognitywnych. Dzieci bardzo lubią nasze zajęcia w ramach programu Brain O Brain, ponieważ są one fascynujące, wymagają ciągłego zaangażowania oraz stwarzają środowisko wolne od stresu, które sprzyja szybszemu uczeniu się.
 
W Brainobrain badaliśmy proces rozwoju mózgu od momentu narodzin człowieka. Dlatego też nasz program nauczania kładzie nacisk na treningi wspomagające jego równomierny rozkwit.
Jest on oparty w dużej mierze na tradycji z czasów starożytnych, jednak wprowadziliśmy także kilka autorskich ćwiczeń edukacyjnych. Są one opracowane tak, aby wprowadzały w życie jeden z celów całego programu podczas pojedynczej lekcji, co z kolei pomaga osiągnąć optymalne rezultaty w konkretnych dziedzinach. Dostosowaliśmy zadania z liczydłem do potrzeb dzieci. Podczas zabawy z liczydłem wykorzystujemy rymy, co sprawia, że nauka matematyki jest dla naszych uczniów radością.
 
Ćwiczenia stosowane w ramach programu Brain O Brain wspomagają także kształtowanie umiejętności przywódczych. Pomagamy stymulować zarówno prawą półkulę mózgu odpowiedzialną za zdolności artystyczne, jak i lewą odpowiedzialną za umiejętności analityczne. Pozwala to na równoległe przetwarzanie informacji (uczniowie śpiewają, jednocześnie rozwiązując zadania matematyczne). Podczas równoległego przetwarzania informacji, w mózgu powstają silniejsze połączenia nerwowe. W obliczu takich dowodów uważamy, że propagowanie opisanego sposobu nauki powoduje, że dzieci stają się mądrzejsze podczas każdej czynności którą wykonują. Jako dowód umieściliśmy w sieci nagrania, które pokazują dzieci śpiewające lub wykonujące inną dodatkową czynność równocześnie rozwiązując zadania.
Chociaż każde dziecko rodzi się z mózgiem podobnej wielkości, to w różnym tempie i na różne sposoby uczy się z niego korzystać. Jeśli chodzi o rozwój mózgu, możliwości jego wspomagania są ograniczone w czasie. Najlepsze rezultaty odnotowujemy w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W przypadku naszego wyjątkowego sposobu uczenia, można pracować nad konkretnym elementem rozwoju umysłu przez krótki okres czasu. Badacze utrzymują, że pierwszym sposobem uczenia się jest odbiór bodźców wizualnych. Etap ten odbywa się w czasie, w którym dziecko zaczyna zauważać otaczający go świat. Wraz z rozwojem dziecka rozwija się jego mózg i tworzy jego struktura. Po bodźcach wizualnych przychodzi kolej na słowa, które dochodzą do świadomości dziecka. Następnie zaczyna ono kojarzyć słowo z jego znaczeniem, co jest wstępem do nauki języka. W tym okresie dzieci uczą się także poprzez dotyk.

Zapraszamy dziewczynki w wieku 3-9 lat, a także ich mamy na zajęcia baletowe. Przy muzyce klasycznej małe baletnice nabierają wdzięku ucząc się płynności i delikatności ruchów. Baletniczki, to najmłodszy zespół tańca klasycznego. Zajęcia prowadzone według autorskiego programu założycieli zespołu Pani Doroty Sierakowskiej, obejmują m.in.: naukę podstaw tańca klasycznego, wypracowanie prawidłowej postawy ciała, kształtowanie wrażliwości. Poprzez ćwiczenia i etiudy taneczne wyrabiają właściwą postawę ciała oraz wdzięk i grację, rozwijają wyobraźnię, poczucie rytmu, słuch i zrozumienie muzyki. Podstawy tańca klasycznego stanowią doskonały warsztat wyjściowy do dalszej edukacji tanecznej.

Batik to dawna technika zdobienia tkaniny. Płynny wosk, którym się maluje, chroni materiał przed barwnikiem. Jeśli tkanina ma mieć wiele kolorów, czynność nakładania wosku i barwienia jest powtarzana. Za każdym razem wosk przykrywa inną partię materiału. Można go nakładać pędzlem lub metalowym pisakiem (canting lub tianting).
Na zajęciach uczestnicy wykonują według własnego projektu obrazy oraz różne formy 
użytkowe.

 

wtorki - sala koncertowa

czwartki - Galeria "Pod Okiem" 18:30-20:00

koszt: 150 zł / 1x m-c | 220 zł / 2x m-c

pojedyncze wejście 30 zł

 

od marca odbywają się dodatkowe zajęcia breakdance w sali 24 - zajęcia w piątki

 

Breakdance w godz 18:00 - 19:30
Sesje treningowe breakdance w godz 19:45 - 21:30

 

Breakdance
Karnet 3 x w tygodniu/msc (18h): 270 zł

Sesje breakdance
Karnet 3 x w tygodniu /msc (21h) : 90 zł

Zapraszamy dzieci oraz młodzież na zajęcia taneczne break dance.
Styl tańca jest bardzo efektowny oraz widowiskowy, wymaga dużej sprawności fizycznej oraz kondycji. Zapraszamy osoby początkujące, jak i te które zetknęły się z tym stylem tańca.

A tu krótki film z naszych zajęć:

https://www.youtube.com/watch?v=yQbAwKdNC7Q

 

 

Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych.
Z jednej strony DKF jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej - szkołą kształcenia i rozwijania postaw. Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:

- projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
- spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki,
- otwartych imprez popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe

 

"Taxidermia" - 24.09 godz. 19:00 | Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 | wstęp wolny

Chwilę po letnim odprężeniu DKF Faktor Berliński otwiera swoje podwoje i zaprasza na spotkanie z wyjątkową produkcją, oficjalnym kandydatem Węgier do Oskara w 2008 roku w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
”Taxidermia” w reżyserii Gyorgy Palfiego to bogata opowieść o trzech pokoleniach mężczyzn – żołnierzu Vendelu Morosgoványi, jego synu, hodowcy wielkich kotów Kálmánie Balatonym - oraz wnuku, preparatorze zwierząt Lajoskce Balatonym. Przy okazji wyświetlanego filmu wspólnie porozmawiamy o gargantuicznej grotesce, tworzeniu abstrakcyjnych i pełnych absurdów światów, które z tak dużą przyjemnością eksplorujemy i pragniemy oglądać.

Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Taxidermia less layer OP kopia

 
Coś dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć, jak to jest z kabaretem „od kuchni”. Pokażemy specyfikę sztuki kabaretowej i improwizacyjnej, nauczymy jej podstaw, powiemy, jak tworzy się skecze i jak się je reżyseruje. Pokażemy również podobieństwa i różnice pomiędzy kabaretem a teatrem.
Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego reżysera i twórcę kabaretowego.
Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych (praktycznie bez ograniczeń wiekowych) zainteresowanych twórczością sceniczną, pokonywaniem własnych zahamowań i ograniczeń i innym niż dotąd zagospodarowaniem części wolnego czasu.
 
W planach między innymi:
interpretacja tekstów, budowanie spójności kreowanych postaci, różnice pomiędzy grą teatralną a kabaretową, dykcja, interpretacja piosenek, mimika, znaczenie rekwizytów,pisanie skeczy.
Warsztaty będą zakończone występem scenicznym.
 
Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt: " Jak wychować Mola Książkowego" prowadzone przez Ciotkę Książkulę czyli Małgorzatę Janinę Berwid (autorkę programów tv dla dzieci; Ciuchcia,Budzik i Moliki Książkowe, jedną ze współorganizatorek akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, otrzymała także od dzieci Order Uśmiechu)
 
- W sobotę zapraszam na spotkania; przedszkolaki i ich opiekunów. Wspólna zabawa ze słowem, kalambury, konkursy z nagrodami książkowymi, porady jak mówić żeby dzieci nas słuchały i inne.
Te wszystkie działania przygotują, przedszkolaki do przyjaźni z książką i do wkroczenia z uśmiechem w obowiązki szkolne.
 
- W poniedziałkowych warsztatach opartych także na " zabawie ze słowem" (zagadki, kalambury, anagramy, palindromy itd) wyruszamy w muzyczną podróż literacką, a oprócz tego uczestnicy - uczniowie mają możliwość wyrównania poleceń nauczycieli i przygotowanie się do kolejnych zajęć w szkole. Dla każdego uczestnika przewidziane są motywujące nagrody.
 
Warsztaty z Ciotką Książkulą pokażą, że CZYTANIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNE - Zapraszamy

Zajęcia malarskie to czas i miejsce, gdzie pod kierunkiem artystek i artystów każdy może zacząć malować realizując swoje pomysły. Prowadzimy zajęcia w różnych technikach malarskich: akwarela, tempera, akryl oraz olej. Tutaj zgłębisz tajniki malarstwa współczesnego i będziesz mógł zmierzyć się z twórczością artystów awangardowych. Świetna zabawa połączona z odkrywaniem sztuki.

Zajęcia prowadzone są w grupach 5 - 10 osobowych, co pozwala na indywidualną pracę z każdym słuchaczem. Oferujemy studium postaci (także akt i półakt), martwą naturę, malarstwo pejzażowe, abstrakcyjne, kopiowanie dzieł sztuki i wiele innych możliwości wyrażenia siebie.

W nowym roku szkolnym zapraszamy na zupełnie nowe zajęcia.

Omówimy na nich programy służące do zastosowań w muzyce. Będziemy ćwiczyć pisanie nut na komputerze i edycję tekstów nutowych podobną do edycji tekstów słownych w programie Word, montaż nagrań dźwiękowych, jak w studiu nagraniowym, i – co najciekawsze – MIDI, czyli sposób programowania komputera tak, żeby sam zagrał utwór muzyczny zgodnie z wyobrażeniem użytkownika. Można w ten sposób naśladować grę muzyka, np. dla stworzenia akompaniamentu dla własnych występów wokalnych, albo instrumentalnych. Ale można również tak zapisywać skomponowane przez siebie utwory czysto elektroniczne w takich stylach, jak techno, house i t.p.

Wszystkie omawiane programy są darmowe.

Od uczestników oczekujemy tylko wyobraźni muzycznej i przynoszenia komputera (własnego, lub razem z inną osobą). Nawet podczas nauki pisania nut potrzebne pojęcia wyjaśni prowadzący, p. Krzysztof Dąbrowski, który w naszym ośrodku uczy również gry na fortepianie, keyboardzie i flecie prostym.

 

ZIMA W MIEŚCIE' 2016 z OKO

Jak wychować Mola Książkowego
1,2,3 lutego 2016 r., godz. 14.00 - 15.00
Bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat prowadzone przez Ciotkę Książkulę czyli Małgorzatę Janinę Berwid (autorkę programów tv dla dzieci; Ciuchcia,Budzik i Moliki Książkowe,
jedną ze współorganizatorek akcji Cała Polska Czyta Dzieciom,
otrzymała także od dzieci Order Uśmiechu):
Trzydniowe warsztaty oparte na " zabawie ze słowem" (zagadki, kalambury, anagramy, palindromy itd) wyruszamy w muzyczną podróż literacką,
Warsztaty z Ciotką Książkulą pokażą, że CZYTANIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNE - zapraszamy!
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
wstęp wolny!
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Trzydniowe warsztaty z tańca jazzowego.
1, 2, 3 lutego 2016 r., godz. 16.00 - 17.00
Zajęcia oparte na technice tańca jazzowego, współczesnego, improwizacji oraz teatru tańca. Poprzez ćwiczenia izolacyjne, koordynacyjne i rozciągające kształtujemy świadomość swojego ciała, wzmacniamy mięśnie oraz poprawiamy ich elastyczność. Elementy improwizacji uaktywniają naszą wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Pełne pasji i energii choreografie zapewniają mnóstwo uśmiechu, zdrowego ruchu i przede wszystkim dobrej zabawy.
Zajęcia skierowane są do dzieci już tańczących oraz do tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem.
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
wstęp wolny!
zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Warsztaty teatralne dla dzieci
2, 3, 5, 8 i 12 lutego 2016 r.
Zajęcia w dwóch grupach:
- dzieci młodsze (3-6 lat), godz. 17.00 - 17.45
- dzieci starsze (7-10 lat), godz. 17.45 - 19.00
Teatr – to wspólna przygoda! Twórcza praca nad słowem, emocją, gestem, estetyką ruchu oraz współpraca z grupą, zespołem. Zabawa w teatr ułatwi w przyszłości kontakt z rówieśnikami, nabrać odwagi do wystąpień przed innymi. Przede wszystkim zaś pozwali nabrać wiary w siebie i swoje możliwości. A może ktoś zechce rozpocząć swoją przygodę z Teatrem i zostać w nim na dłużej?
W programie:
Zabawy i ćwiczenia teatralne, muzyczne i ruchowe.
Z młodszą grupą praca na podstawie książki „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” Arnolda Lobel, w przekładzie Wojciecha Manna.
Starsza grupa: praca na podstawie książki „Niedoparki” Pawła Šrut.
Zapraszamy!
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Wstęp wolny!
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Indywidualne warsztaty gitarowe podstaw techniki Fingerstyle.
3 i 10 lutego (środy) w godz. 14-20
Fingerstyle (fingerpicking) – technika gry na gitarze (lub innych instrumentach strunowych) pozwalająca na jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu, perkusji i podkładu akordowego. Takie podejście pozwala na solową grę, stwarzającą wrażenie obecności większej liczby muzyków, czy wręcz całego zespołu.
Mimo tego, że technika ta jest dość wymagająca, staje się coraz popularniejsza wśród muzyków. Do jej rozpowszechnienia przyczynili się gitarzyści tacy jak Tommy Emmanuel
Warsztaty są indywidualne - dostosowane do poziomu umiejętności każdego uczestnika
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Zapisy: Mirosław Kozak, tel: 603 108 168
bezpłatne

„Warsztaty Hip-Hop” - Rap & DJ-Ing
2, 9 lutego (wtorki) 19.45 – 21.15
Rap
Nasze warsztaty raperskie to m.in. zabawa z tekstem, techniką rymu, obsługą mikrofonu, emisją głosu, zachowaniem na scenie, uwolnieniem wewnętrznej charyzmy. W ramach takich zajęć organizujemy cyphery freestylowe, rapoweaaa bitwy ekipa na ekipę, szereg widowiskowych zabaw i ćwiczeń w grupie. Piszemy teksty, nagrywamy wspólne utwory hip-hopowe i teledyski, rozmawiamy o rozwoju.
Djing
Fascynujące innowacyjne warsztaty muzyczno-techniczne, skierowane zarówno do entuzjastów DJ-ingu, jak i ciekawskich, chcących przeżyć ciekawą przygodę! Podczas naszych warsztatów uczymy obsługi profesjonalnych gramofonów oraz wielokanałowych mikserów audio, podstawowych technik skreczu, DJ-skich konceptów, takich jak drumming (skreczowanie dźwięków perkusyjnych), word-cuty (skreczowanie sentencji słownych) oraz beatjuggling.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

„Warsztaty Hip-Hop” - Angielski z Hip-Hopem
4, 11 lutego (czwartki) 17.30 – 19.00
Totalna innowacja! Masz dość nudnych lekcji angielskiego, skupiających się na strukturze gramatycznej, zamiast na żywej praktycznej mowie? Ucz się angielskiego słuchając rapu! To zupełnie nowa metoda nauki praktycznego języka – nauka poprzez słuchanie i analizę tekstów rapowych.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

„Warsztaty Hip-Hop” - Graffiti / Street Art
5, 12 lutego (piątki) 17.30 – 19.00
W naszym wykonaniu graffiti nie ma nic wspólnego z wandalizmem. Uczestnikom warsztatów pokazujemy jasną, kreatywną stronę tej sztuki. Na warsztatach pojawia się też element street-artu: szablony, wlepki, murale, collage... A więc projektujemy na kartkach, malujemy na ścianach lub specjalnych płytach, wycinamy.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Warszawski Funk – Locking & Popping
4, 11 lutego (czwartki) 19.00 - 20.30 – Locking, 20.30 – 22.00 – Popping
Stowarzyszenie Warszawski Funk jest miejscem spotkania wszystkich którzy “czują funk”, lub dopiero chcą to zrobić.
Funk to pozytywna energia, to pewność siebie, która pozwala na swobodę w każdej sytuacji, to jedność, której nic nie zniszczy.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Thomaz RockaFellaz Crew – Zajęcia Breakdance
2,9 lutego (wtorki )18.30 – 19.30
Nauka tańca breakdance, podstawy oraz zaawansowane techniki. Przyjdź i spróbuj swoich sił.
Zajęcia Breakdance dla początkujących jak i zaawansowanych bez względu na wiek.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Zwierzęta w mieście - otwarte warsztaty przyrodnicze
9.02 (wtorek), godz. 14.00 - 16.00 - (Uczniowie III-VI klasy SP)
11.02 (czwartek), godz. 14.00 - 16.00 (Gimnazjaliści)
Na zajęciach opowiemy o tym jakie zwierzęta możemy spotkać w mieście, gdzie mieszkają i jak je obserwować oraz jak je traktować. Program będzie łączył krótkie prelekcje z zadaniami plastycznymi i edukacyjnymi.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Warsztaty bębniarskie
9, 10 lutego (wtorek, środa), godz. 16.00 - 18.00
Zapraszamy na zajęcia z gry na bębnach dla dzieci i młodzieży.
Podczas muzycznych spotkań uczestnicy uczą się gry na tradycyjnych bębnach djembe, pochodzących z Afryki Zachodniej. W przyjaznej atmosferze mali adepci sztuki bębniarskiej będą rozwijać poczucie rytmu, nauczą się podstaw techniki gry na bębnach, zapoznają się z autentycznymi rytmami afrykańskimi i wzbogacą wiedzę na temat kultury afrykańskiej.
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Ferie z robotami i doświadczeniami
W przerwie od zajęć szkolnych proponujemy ciekawą i rozwijającą rozrywkę.
Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy warsztaty, będące doskonałym sposobem na spędzenie zimowych dni wolnych od szkolnej ławki. Każdego dnia na uczestników czekają nowe wyzwania, mnóstwo fantastycznych doświadczeń oraz niesamowite przygody z robotami! 
Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy półkolonie:
- 1 - 5 lutego 2016 r. Kurs: Szalony Naukowiec dla dzieci w wieku 7 - 11 lat
- 8 - 12 lutego 2016 r. Kurs: Robotyka Lego Mindstorms NXT dla dzieci w wieku 7 - 15 lat
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
Płatne - Koszt 1 turnusu wynosi 700 zł (przy wcześniejszym zapisie atrakcyjne promocje).
Ośrodek Kultury Ochoty, Grójecka 75
Więcej informacji o ofercie znajdą Państwo na stronie http://malyinzynier.pl/terminy/warszawa

Filcowe ozdoby
2 lutego (wtorek), godz. 15.00 - 16.30
Warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których wykonywane będą ozdoby
z filcu.
Klub Osiedlowy Surma, ul. Białobrzeska 17, tel. (22) 823 04 32
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Malowanie na szkle
2, 5, 9, 12 lutego, godz. 17.00 - 18.30
Warsztaty dla rodzin, dzieci i dorosłych. Ozdabianie szklanych kubków spe-cjalnymi farbami za pomocą szablonów lub w/g własnych pomysłów. Można przynieść swoje naczynie lub wazon i ozdobić je na warsztatach.
Klub Osiedlowy Surma, ul. Białobrzeska 17, tel. (22) 823 04 32
bezpłatne
Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30- 19.30 - Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, tel. 22 822-48-70

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 5-12 lat na zajęcia zespołu "Pawie Oczko", który specjalizuje się w nauce i pokazach tańców i zabaw ludowych dostosowanych do wieku uczestników zajęć.

Cotygodniowe, jednogodzinne zajęcia mają za zadanie rozbudzić w uczestnikach miłość do tańca - w szczególności do naszych rodzimych, polskich tańców narodowych i ludowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się przede wszystkim z tańcami, zabawami i przyśpiewkami regionalnymi, ale także z podstawami technik tańca klasycznego i współczesnego oraz elementów aktorstwa, które pomogą wypracować u dzieci piękną postawę taneczną oraz wyraz sceniczny.

Perkusja jest instrumentem, którego korzenie prawdopodobnie sięgają do najwcześniejszych okresów istnienia ludzkości. Do dnia dzisiejszego instrumentarium ukryte pod nazwą „perkusja” rozrosło się do potężnych rozmiarów, zyskując przy tym miano największej rodziny instrumentów. Perkusji nie możemy ograniczać wyłącznie do zestawu jazzowego który dzisiaj jest najbardziej popularnym członkiem rodziny. W skład instrumentarium perkusyjnego wchodzą instrumenty melodyczne, takie jak wibrafon, marimba, ksylofon czy kotły (!!!), różnorakie bębny i instrumenty rytmiczne jak werbel, grancasa, tomy oraz cała gama instrumentów etnicznych. Zestaw jazzowy, na którym będziemy się skupiać w trakcie nauki jest najbardziej nieograniczonym nutami instrumentem, co pozwala na pełne otwarcie się ekspresyjne oraz frazowe. Dzięki temu możemy przelewać nasze uczucia na język muzyki w pełnym tego słowa znaczeniu.

Dzieci na naszych zajęciach wykorzystują własne pomysły, mogą eksperymentować z technikami i tworzyć swoje prace według indywidualnej koncepcji. A przez to poznać siebie jako kogoś bardzo twórczego i pełnego niesamowitej energii. Podobno dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Na naszych zajęciach czasem jesteśmy brudni po łokcie od farb, kleju i kredek, ale wszyscy dobrze się bawimy.

Klub Małego Inżyniera - warsztaty z eksperymentów
 
Zajęcia Małego Inżyniera to propozycja dla pasjonatów nauk ścisłych. Cykl 90-minutowych zajęć z robotyki i eksperymentów nie przypomina szkolnego czytania podręczników. To przede wszystkim działanie, doświadczanie, dotykanie i obserwowanie praw przyrody w ruchu. Praktyczne wykorzystywanie wiedzy na cotygodniowych zajęciach sprawia, że dzieci szybciej się uczą i na dłużej zapamiętują zdobyte informacje.
 

Wszystkich, którzy interesują się sztukami pięknymi i chcą spróbować swoich sił w dziedzinie rysunku Magazyn Sztuk oferuje kursy dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Zapraszamy młodzież i dorosłych – również osoby, które chcą przygotować się do egzaminów na uczelnie artystyczne. Uczestnicy zmierzą się z rysunkiem: lawowanym, ołówkiem, węglem i innymi technikami. Nauka prowadzona jest w zależności od indywidualnych predyspozycji  począwszy od podstaw aż po studium postaci w akcie i jedno z trudniejszych wyzwań dla rysownika - portret.

Sala prób to pomieszczenie o powierzchni około 20 m kw. Ściany oraz sufit zostały profesjonalnie odizolowane i akustycznie zaadoptowane dla specyficznych potrzeb studia nagraniowego. Dodatkowo sala jest wyposażona w komputer z oprogramowaniem CUBASE umożliwiającym rejestrację tzw 100-tek. Reżyserka studia prób przygotowana jest do odsłuchu.

Cykl imprez muzycznych dla dzieci w wieku 4 – 7 lat (z rodzicami).

Poznawanie dźwięków, budowy instrumentów muzycznych.

Wspólne muzykowanie prowadzą: Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski – muzycy zespołu Des Orient.

Wędrujemy po starych miejscach świata. Odwiedzamy góry różnych krajów opisując je dźwiękami instrumentów, które tam spotkaliśmy. Podróż zaczynamy od nas samych: szukając w sobie dźwięku. Odkrywamy, że sami jesteśmy naprawdę pięknym i dźwięcznym instrumentem. Gramy na naszych rękach, gwiżdżemy naszymi ustami, śpiewamy swoim jedynym i niepowtarzalnym głosem zawsze poszukując nowości, w naszym spektaklu trafimy na naprawdę zaskakujące i niespodziewane wynalazki, wynalazki do tworzenia i zmieniania dźwięków. Kto był tym pierwszym? Kto wpadł na pomysł grania? Może Ten który a może Ci, którzy pierwsi wynaleźli ,,Berimbao" lub Tacy dla których ,,Kalimba" to raj wyobraźni. Razem z nami w tej wędrówce spróbujecie tych wynalazków. Scena spektaklu otwarta jest dla każdego.

Terminy (soboty):

14.10.2017 – „Skrzynia skarbów i zapasów” – cajon – perkusja skrzyniowa
18.11.2017 – „Leśna kołysanka” – oud – arabska lutnia
16.12.2017 – „Gwiazdkowa niespodzianka” – flet hybrydowy

godz. 11.00 – 12.00
Wstęp: 10 zł/ osoba

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Grupa związana z Ośrodkiem Kultury Ochoty od początku swojej działalności. Zespół tworzą ludzie lubiący tańczyć, zafascynowani poszukiwaniem nowych rozwiązań dla stylu country i nowego wizerunku tańców amerykańskich.
STREFA COUNTRY była gospodarzem cyklicznych imprez w OKO pn.: „W amerykańskim stylu".
ZAJĘCIA: wtorki 18.00 - 20.00
Liderzy zespołu to Małgorzata Żurowska i Radek Grzelak
Opiekun: Cezary Szymaniak

 

Strefa Country istnieje od 1993 r. i jest pierwszym w Polsce zespołem tańczącym country.

Założycielem zespołu była Maryla Czarnecka, która zaszczepiła na polskiej ziemi taniec prosto z Montany, Kolorado i Teksasu. Od 1997 do 2004 r. zespół prowadził Robert Roswadowski.

Strefa Country od lat odnosi liczne sukcesy. Wiosną 1994 roku zespół uświetniał otwarcie sezonu Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Wiele dowodów podziwu i sympatii zebrał po występie w koncercie Amerykańska lista przebojów country po polsku na Pikniku Country w Mrągowie w 1994 r., na którym od tamtej pory jest stałym gościem. Razem z Krisem Kristoffersonem - wielkim artystą country zespół bawił publiczność na warszawskich festiwalach Country Top w latach: 

1996 - 1997. W 1999 r. na warszawskim Okęciu zespół witał tańcem legendę muzyki country Kenny Rogersa i Lindę Davis.

Strefa Country jest autorem pierwszych w Polsce widowisk taneczno-muzycznych, stworzonych z potrzeby ukazania różnorodności muzyki country oraz jej związków z muzyką irlandzką, flamenco, czy rock’n roll’em.


Na swoim koncie ma takie widowiska jak:

„Gorączka Sobotniej Nocy, czyli Płonąca Granica” (1999 r.)

„Ogień i dym” (2001 r.)

oraz widowiska tworzone z zaprzyjaźnionymi zespołami tanecznymi:

„Nocny Pociąg do Memphis” (2002 r.)

„Polska Wolna Amerykanka” (2005 r.)

„Friends In Low Places” („Visagino Country Festiwal” 2005 r.)

 

Zespół był gościem kilkunastu programów telewizyjnych m.in.: Country Club, Country Bar w Telewizji Katowice, Strefa Country w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym, Country Rodeo w TVP1, TVP Gdańsk, Canal +.

 

Pokazy zespołu są atrakcją na imprezach integracyjnych takich firm jak: Netia, Cyfra+, Franke, American Express, Tarkett, Philipe Morris, GlaxoSmithKline, Reader’s Digest, StopFire, Dr O'etker.

Taniec irlandzki - grupa początkująca

Tańce irlandzkie dzieli się na tzw. tańce miękkie oraz step. Zarówno jedne jak i drugie wykonuje się w specjalnie do tego przeznaczonych butach. Zajęcia dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa w formie ruchu przy akompaniamencie tradycyjnej oraz tej bardziej nowoczesnej muzyki irlandzkiej. Dzieci rozwijają swoje zdolności intelektualne, ruchowe oraz społeczne poprzez powtarzanie kroków i ćwiczeń pokazywanych w czasie zajęć i zabaw grupowych. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych – to świetny sposób na wyrobienie i utrzymanie formy. Taniec irlandzki łączy w sobie siłę i elegancję, buduje pewność siebie, rozwija poczucie rytmu oraz świadomość własnego ciała. Jest aktywną formą spędzania czasu, idealną dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku.

Jak wygląda nauka?

Pierwsze tygodnie kursu składają się przede wszystkim z nauki podstawowych elementów charakterystycznych dla tej formy tańca oraz z ćwiczeń przygotowujących ciało na wysiłek, jakim jest taniec irlandzki. Wzmacnianie stawu skokowego oraz mięśni całego ciała, uelastycznianie go, nauka prawidłowego odkręcania nóg, utrzymywanie prostej sylwetki – wszystko wpływa na późniejszą bezpieczną naukę bardziej wymagających choreografii.

 

Co przygotować na zajęcia?
– Wygodne obuwie sportowe (na początku można też ćwiczyć w samych skarpetkach);
– strój umożliwiający swobodę ruchu (koszulka + krótkie spodenki/spódniczka);
– butelkę wody.

 

Prowadzący: Maciej Skwarek - z wykształcenia pedagog. Wielokrotny mistrz i wicemistrz Europy w tańcu irlandzkim oraz Aleksandra Sałbut.

 

Taniec irlandzki - grupa zaawansowana


Tańce irlandzkie dzieli się na tzw. tańce miękkie oraz step.

Zarówno jedne jak i drugie wykonuje się w specjalnie do tego przeznaczonych butach. Zajęcia dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa w formie ruchu przy akompaniamencie tradycyjnej oraz tej bardziej nowoczesnej muzyki irlandzkiej. Dzieci rozwijają swoje zdolności intelektualne, ruchowe oraz społeczne poprzez powtarzanie kroków i ćwiczeń pokazywanych w czasie zajęć i zabaw grupowych.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych – to świetny sposób na wyrobienie i utrzymanie formy. Taniec irlandzki łączy w sobie siłę i elegancję, buduje pewność siebie, rozwija poczucie rytmu oraz świadomość własnego ciała. Jest aktywną formą spędzania czasu, idealną dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku.

Prowadzący: Maciej Skwarek - z wykształcenia pedagog. Wielokrotny mistrz i wicemistrz Europy w tańcu irlandzkim oraz Aleksandra Sałbut.

 

start 06.09

Zajęcia poniedziałki i środy:

17:00-18:00 - gr. początkowa | koszt: 120 zł - 1x tyg. / 160 zł - 2x tyg.
18:00-19:30 - gr. zaawansowana | koszt : 150 zł - 1x tyg. / 220 zł - 2x tyg.

 

 

Grupa średnio zaawansowana (od 10 roku życia)

Środy 19.30 - 21.30 sala 24
 
Koszt: 200 zł /miesiąc 
 
Prowadzący: Łukasz Matera - z wykształcenia pedagog, posiadający na swoim koncie liczne tytuły mistrza i wicemistrza Europy.
 
Start zajęć: 6 października

 

opiekun Donata Maj

 

 

 

 

 

Studio Wokalne im. J. Wasowskiego ( dawniej: Niepubliczna Szkoła Wokalna im. J. Wasowskiego) sekcja istniejąca od 1998 roku z siedzibą w Ośrodku Kultury Ochoty. Jest to miejsce wyjątkowe, pełne muzyki i twórczego zapału, mające na celu wychowanie pokolenia młodych wokalistów, wyedukowanych na najlepszych wzorcach. Swój niewątpliwy sukces zawdzięcza kreatywnemu myśleniu, elastyczności w układaniu programu i wprowadzaniu - zgodnie z oczekiwaniami słuchaczy- nowych przedmiotów. Stało się to możliwe dzięki harmonijnemu połączeniu oświaty i działalności kulturalnej.
Edukacja w studio trwa rok. Czesne wynosi 400 zł ( miesięcznie).
Studio organizuje swoim słuchaczom koncerty w warszawskich klubach, gdzie mogą prezentować i konfrontować swe umiejętności przed publicznością.
Słuchacze mają dostęp do profesjonalnego studia nagraniowego, działającego przy Ośrodku Kultury Ochoty w którym mogą pracować na najwyższej jakości sprzęcie .
Nauka w Studio odbywa się w godzinach popołudniowych i obejmuje następujące przedmioty:

Zajęcia taneczne dla dorosłych

Zajęcia skierowane są do wszystkich pełnoletnich (nie ma górnej granicy wieku) osób pragnących nauczyć sie tańca w parze. Uczestnicy poznają podstawy tańców swingowych, takich jak: Lindy Hop, Jitterbug czy Charleston. Głównym założeniem zajęć jest pokazanie, jak można bawić się na potańcówkach przy prawdziwym nowoorleańskim jazzie.

Informujemy, że ruszyła rejestracja do grupy początkującej z cyklu Czas na Swing (planowany start zajęć: luty 2015).

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz na stronie www.shimsham.pl w zakładce „Grafik” lub pod adres: weronika@shimsham.pl. W tytule prosimy wpisywać „Czas na swing luty 2015″.

To projekt, którego założeniem jest prowadzenie interaktywnych warsztatów twórczych poświęconych tworzeniu niezależnych audycji radiowych, nie przypisanych do konkretnego radia tylko pojawiających się w różnych stacjach oraz w Internecie i kierowanych do słuchaczy o określonych zainteresowaniach. Warsztaty obejmują doskonalenie umiejętności z zakresu dziennikarstwa radiowego: poznanie zasad pracy redakcyjnej, zasad opracowania scenariusza, pracę z mikrofonem, naukę montażu materiałów dźwiękowych.
Audycje są poświęcone bieżącym wydarzeniom literackim oraz prezentacji wybitnych pisarzy i poetów. Znajdują się w nich rozmowy z wydawcami, analizy utworów literackich w cyklu „Mój ulubiony wiersz” oraz prezentacje twórczości autorów będących gośćmi audycji i twórców młodego pokolenia. Audycje propagują zarówno literaturę z najwyższej półki, jak i książki o charakterze popularnym, o ile posiadają istotne walory literackie.
Audycja ma stronę internetową www.szkielkoioko.com, na której oprócz audycji są zamieszczane także inne materiały o charakterze literackim: reportaże z ważnych wydarzeń literackich, prezentacje utworów literackich itp. Audycje są realizowane w profesjonalnym studiu w Ośrodku Kultury Ochoty.
Zespół „Szkiełka i Oka” składa się ze studentów, lub niedawnych absolwentów uniwersytetów i uczelni artystycznych. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.
 
Zapraszamy osoby zainteresowane literaturą na warsztaty radiowe, poświęcone tworzeniu cyklicznej audycji radiowej.
 
 

TAI CHI i Quigong

Ćwiczenie Tai Chi i Qigong przynosi spokój wewnętrzny i zmienia jakość naszego życia na lepsze.
Efektem praktyki jest istotna i głęboka poprawa zdrowia i radość serca.
Zajęcia są dla wszystkich.
Jeżeli mamy problemy zdrowotne lub jesteśmy mało sprawni fizycznie, to właśnie praktyka Tai Chi Kung ma polepszyć naszą sprawność i odzyskać zdrowie.
Jeżeli zaś jesteśmy zdrowi i wysportowani, to poprzez praktykę możemy utrzymać ten stan i zapobiec ewentualnym chorobom.
więcej informacji na stronie: www.taichikung.pl

PROWADZĄCA

Lada Malinakova- nauczycielka Tai Chi, Qigong, chińskiego masażu stóp On Zon Su i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

TERMINY:

środy i piątki 10.15-11.45

CENA

150zł/miesiąc

START

7.10.2015

MIEJSCE

Sala widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty, 
ul .Radomska 13/ 21 (wejście C)

Teatrzyk malucha KOKOSIK

Zajęcia teatralne prowadzone metodą pedagogiki zabawy oraz własną instruktora. W programie dużo zabaw teatralnych, ale i integracyjnych. Tańce integracyjne z teatralną historyjką: "Wyprawa po złoto", "Król i królowa na balu", "Cowboje i Indianie", "Pieczemy ciasto", "Deszczowe historie", "Syreny morskie" itd. Piosenki "wakacyjne", dziecięce szanty, piosenki "aktorskie" (czyli jak interpretować historię o misiach..., laleczce... piesku...). Bajki, zabawy logopedyczne. Etiudy teatralne. Praca na scenie. Praca z rekwizytem. Zabawy z bańkami, balonami.

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz 17.15 - 18:00

Koszt 120 zł / 4 zajęcia 
pojedyncze zajęcia 35 zł

 

Teatrzyk malucha KOKOS

Teatr:
- Co to jest? Co się w nim dzieje? Kto w nim pracuje? (przybliżenie pojęć, zawody: aktor, reżyser, scenograf, kostiumolog...., świadome przyjmowanie funkcji w grupie w późniejszej pracy nad spektaklem)
- Rozmowa na temat spektakli teatralnych obejrzanych przez dzieci w przedszkolu oraz z Rodzicami.
- ew. zorganizowanie wyjścia oraz wspólna wyprawa do Teatru Ochoty na przedstawienie dla dzieci (lub do innych teatrów Guliwer, Bajka)

 

DRAMA - PIERWSZE ZADANIA AKTORSKIE ( Co to jest mina? Gest? Kim jestem? – zamieniam się w..., scenki aktorskie –samodzielnie, praca w parach i w grupie)

INTERPRETACJA – co mówić? Jak mówić? Dlaczego tak, a nie inaczej? (rymowanki, wiersze, opowiastki, bajeczki) „Gimnastyka buzi i języka” – ćwiczenia dykcyjne i logopedyczne. Oddychamy – ćwiczenia ortofoniczne, nauka prawidłowego oddychania oraz właściwego gospodarowania oddechem

NAUKA PIOSENEK, piosenka „aktorska”

PRACA Z REKWIZYTEM: pacynki na paluszki, pacynki na rękę, przedmioty codziennego użytku (rękawiczki, kapelusze, łyżki...inne) duża chusta KLANZA, tunele, skakanki, piłki, chustki szyfonowe

PRZYGOTOWANIE SPEKTAKLU, WYSTĘP PRZED PUBLICZNOŚCIĄ - w przyszłości – mamy nadzieję, że będziemy świadomym widzem teatralnym

 

Grupa starsza „młodzież” 6*-10 lat, czwartek godz. 18:15 -19:15
koszt: 140 zł /m-c (4 zajęcia)

pojedyncze zajęcia 40 zł

 

A tu krótki film o naszych zajęciach:

https://www.youtube.com/watch?v=AzDY3vjZvWg

 

 

 

Zapraszamy wszystkich od 14 roku życia na lekcje tanga prowadzone na różnych poziomach zaawansowania.
Program zajęć obejmuje postawę, prowadzenie i podążanie, ćwiczenia na równowagę, swobodne łączenie poszczególnych elementów oraz naturalne podejście do tanga jako do tańca towarzyskiego w znaczeniu przyjemnego spędzania czasu na parkiecie.

Tańce izraelskie są wyrazem takiej mądrości w kulturze izraelskiej, która pozwala na czerpanie z wielu tradycji i łączenie - nie dzielenie. Wyrosły z tradycji orientalnej - rytmów jemeńskich, arabskich jak i ludowych europejskich; w towarzyszącej im niezwykle zróżnicowanej muzyce słychać nuty bardzo wielu stylów. Jedyne w swoim rodzaju połączenie eklektyczności z kolorytem orientalnym decyduje o ich zupełnej niepowtarzalności. Pewna jedyna w swoim rodzaju jakość, jaką tworzą razem krajobraz, historia Ziemi, ludzi i ich przywiązania do Kraju, wyrażone w piosenkach i tańcach, pozwalają się przenieść nad jezioro Kineret, patrzeć na Wzgórza Golan, łączyć się w tańcu - w każdej dobrej i złej chwili historii.

Wiele osób podkreśla niezwykłość tego, ze wszyscy tańczą razem, podają sobie ręce osoby w bardzo różnym wieku (niezależnie od doświadczenia w tańcu), mając świadomość, że
w bardzo wielu miejscach na świecie dokładnie tymi samymi tańcami cieszą się uczestnicy tanecznych spotkań. Co warte podkreślenia - wykonując te same kroki jednocześnie każdy ma możliwość szukania własnych środków ekspresji.
Grupa "Snunit" istnieje od 1995 roku. Może poszczycić sie największym doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i regularnych zajeć tańca izraelskiego w Polsce. Grupę prowadzi Monika Leszczyńska
www.snunit.pl
monikal@jewish.org.pl
660-728-201, 608-496-684
Sala widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty, ul. Radomska 13/21, Warszawa

 

Dancing ENGLISH - uczymy angielskiego poprzez taniec i ruch!

Ćwiczenia i zabawy taneczne uczą prawidłowej postawy ciała, pozytywnie wpływając na kształtowanie ładnej sylwetki.

Zajęcia mają na celu przygotowanie najmłodszych do wejścia w magiczny świat tańca, przy równoczesnym oswajaniu ich z językiem obcym.

Poprzez opowieści ruchowe, elementy rytmiki oraz ćwiczenia ogólnousprawniające dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i pamięć, a także wzmacniają ciało i poprawiają jego gibkość.

Zajęcia pozwolą dzieciom wkroczyć w obszar tańca – świat rytmu, muzyki i techniki tanecznej. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie, rozciągające, korygujące postawę poprawią koordynację ruchową, a układy taneczne i wspólne zadania wyćwiczą pamięć ruchowo – taneczną oraz nauczą pracy w grupie.

TANIEC TOWARZYSKI DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

proponujemy naukę tańca dla osób, które chcą zacząć przygodę z tańcem oraz poznać różnorodność stylów tanecznych.
Jednym z celów tańca towarzyskiego jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami tańca w parze. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe kroki tańców standardowych (walc angielski, walc wideński, tango, foxtrot), latynoamerykańskich (cha cha, samba, rumba, salsa) oraz popularnych tańców użytkowych (disco, rock\'n\'roll).

Zajęcia dla dorosłych. W programie tańce ludowe, narodowe, oraz różnych kultur w tym  rumuńskie, chorwackie, tureckie, greckie, bułgarskie, żydowskie, irlandzkie.

Taniec integracyjny ma jedną zasadnicza zaletę - łączy wszystkich, którzy go wykonują.  Zastosowanie  prostych układów choreograficznych  nie wymaga wielu monotonnych ćwiczeń, więc uczestnicy szybko potrafią opanować kroki. Poznanie tańców innych narodów przybliża do obcych kultur.

Zajęcia kierowane są do osób dorosłych. Odbywają się w małej grupie, w miłej atmosferze. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z różnymi ściegami tkackimi. Program obejmuje naukę ściegu: lnianego, diagonalnego, żakardu, cieniowania, pikotek, wałeczków, rombów, koła, pętelek, dywanu strzyżonego, tkania na dodatkowej osnowie i innych. Każde zajęcia poprzedzone są mini wykładem na temat omawianej techniki oraz pokazem.

MŁODZI NAUKOWCY NA START

Otaczający nas wszechświat to bardzo złożony twór, w którym występuje wiele zależności. Dzieli się on także na wiele płaszczyzn, które wbrew pozorom są do siebie bardzo podobne. Wiele procesów zachodzących w kosmosie np. między gwiazdami, jest bardzo podobnych do tych, które mają miejsce na naszej planecie, a nawet w naszych organizmach. Bez znajomości podstawowych zagadnień z dziedziny fizyki i chemii zrozumienie tego jak sami funkcjonujemy jest o wiele trudniejsze. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że pionierami np. geologii
i meteorologii byli wybitni fizycy. Jeszcze w pierwszej połowie XIX w. chemia przez wielu naukowców nie była uważana za poważną dziedzinę nauki, dziś stanowi jej podstawę.

Program warsztatów naukowych Funiversity został skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności wyjaśnić dzieciom otaczający nas świat.
Nie oddzielamy grubą kreską fizyki od biologii, czy też chemii od archeologii. Wszystkie te dziedziny nazywamy naukami przyrodniczymi, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wyjaśniają otaczającą nas rzeczywistość, w tym także przeszłość i przyszłość świata.

Warsztaty naukowe dostosowywane są dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Podczas wszystkich zajęć uczestnicy wykonują różne doświadczenia, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Na zakończenie każdego ze spotkań
z nauką, dzieci wykonują eksperyment - zabawkę, którą zabierają do domu.

 

 

REGULAMIN WYNAJMU SAL W OŚRODKU KULTURY OCHOTY

1. Regulamin określa warunki wynajmu sal Ośrodka Kultury Ochoty.

2. W celu wynajęcia Sali Korzystający powinien złożyć u Wynajmującego rezerwację zawierającą określenie przedmiotu najmu, termin najmu (w tym dzień i godzinę udostępnienia i zwrotu sali), zakres usług dodatkowych związanych z najmem, akceptację uzgodnionej ceny oraz akceptację niniejszego regulaminu.

3.Rezerwacja dokonywana jest przez Korzystającego w formie pisemnej na adres OKO Warszawa, Grójecka 75, lub drogą mailową na adres: katarzyna.ziolek@oko.com.pl Drogą telefoniczną można dokonać wyłącznie rezerwacji wstępnej, którą trzeba niezwłocznie potwierdzić drogą pisemną lub mailową. Brak potwierdzenia rezerwacji telefonicznej jest równoważny z jej anulowaniem.

4. Stawkę odpłatności za wynajem pomieszczeń określa cennik stanowiący załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.

5. Korzystający zobowiązany jest zamieścić na plakatach, zaproszeniach i innych materiałach promujących organizowane przez niego wydarzenie informację o następującej treści: 

Organizator: (pełna nazwa firmy)

Miejsce spotkania: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, 02-094 Warszawa 

oraz dopisek: „Ośrodek Kultury Ochoty nie jest organizatorem niniejszego spotkania”.

6. Ustaloną kwotę Korzystający wpłaca na konto OKO nr: 29 1030 1508 0000 0008 1566 7018 Citibank Handlowy z góry najpóźniej 3 dni poprzedzające rozpoczęcie korzystania z Sali.

7. Korzystający jest zobowiązany do przestrzegania przepisów sanitarnych, bhp, ppoż. W OKO obowiązuje zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych.

8. Wynajmujący nie wyraża zgody na oddanie sali w trakcie wynajmu osobom trzecim.

9. Korzystający ponosi odpowiedzialność materialną za wyposażenie i salę wynajętą do użytkowania.

10. Po zakończeniu wynajmu Sali Korzystający zobowiązany jest pozostawić salę w stanie niepogorszonym i oddać klucze portierowi

11. Dokonanie rezerwacji sali wiąże się z pisemną akceptacją Regulaminu.

12. Nieprzestrzeganie Regulaminu skutkuje anulowaniem rezerwacji bez uprzedzenia oraz naliczeniem kary umownej w kwocie 1 000 zł. Zastrzega się dochodzenie odszkodowania uzupełniającego przewyższającego karę umowną.

13. W szczególnych przypadkach cena wynajmu może podlegać negocjacjom. 

 

CENNIK WYNAJMU SAL DO POBRANIA PONIŻEJ

Załączniki:
Pobierz plik (CennikSal 2022.pdf)cennik wynajmu
 

Żeński zespół rozrywkowy SouLadies działa w OKO od 2012 roku. Wykonuje znane i lubiane utwory z gatunku pop, soul, r\\\'n\\\'b i dance w niebanalnych aranżacjach.

Tworzy go ponad 20 młodych kobiet i dwójka pełnych pasji i profesjonalizmu dyrygentów - Anna Żaczek- Biderman i Kamil Mokrzycki, którzy prowadzą także działający w OKO mieszany chór rozrywkowy All That Sound oraz gospelowy chór Sound’n\'Grace.

Ze wspólnego śpiewania podczas prób i koncertów SouLadies czerpią mnóstwo radości i energii, i właśnie takimi pozytywnymi emocjami chcą dzielić się z publicznością.
Po aktualności i informacje o koncertach zapraszamy na stronę zespołu na Facebooku: www.facebook.com/SouLadies

Czwartki godz. 19.30-21.30

Koszt: 100 zł/ miesiąc

START: 10.09.2015

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Informacje na temat działalności zespołu można uzyskać w Dzielnicowm Klubie Seniora ,Ochota”, ul. Słupecka 4, 02-309 Warszawa, tel. 22 822 29 31 | janina.pytka @ oko.com.pl

Indywidualne lekcje śpiewu.

Zajęcia dla tych, którzy zawsze chcieli śpiewać, ale nie mieli czasu i możliwości oraz dla tych, którzy uważają, że nie mają głosu.
W ramach zajęć wspólnie pracujemy nad prawidłową dykcją, intonacją i emisją głosu oraz interpretacją utworów, uczymy się też śpiewać z mikrofonem. Dwa razy do roku odbywają się występy uczestników zajęć na scenie Ośrodka Kultury Ochoty. Organizowane są również zajęcia przygotowujące do konkursów i przeglądów piosenki oraz do egzaminów wstępnych z piosenki do szkół muzycznych i Akademii Teatralnej.

Instruktor : Bożena Szok
kontakt : 606 973 846
mail : bozenaszok@gmail.com

Bożena Szok – mgr sztuki, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej, Artystka Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, nauczycielka śpiewu i emisji głosu Szkoły Aktorskiej H. i J. Machulskich, pedagog z dużym doświadczeniem.

 

start 06.09

Zajęcia:
poniedziałki godz. 16:00 – 20:00 
środy godz. 16:00 – 20:00 
piątki godz. 13:00-18:00

Opłaty :
Konsultacja wstępna 30 minut – 60zł
1 lekcja , 45 min – 100zł 
4 lekcje , 45 min – 400zł 

 

Możliwe są także lekcje online w tej samej cenie

 

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ PRZEZ 'STREFĘ ZAJĘĆ":

https://www.strefazajec.pl/course?city_id=0&company_id=1063&course_age=

 

 

Opiekun: Beata Kowalczyk

 

 

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click