A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ośrodek Kultury Ochoty od wielu lat związany jest z muzyką etniczną. Promuje artystów, twórców zainteresowanych folkiem, etno i muzyką źródeł. Ochocka widownia na przełomie kilkunastu lat oglądała występy wybitnych wykonawców polskiej sceny folkowej. Była wprowadzana w nurt world music. W nadchodzącym sezonie również nie może zbraknąć muzyki folkowej, etnicznej. Zapraszamy na nowy cykl Energia źródeł- folkowe OKO.

 


Podczas spotkań zabierzemy widzów w muzyczną podróż do korzeni, tradycji z różnych stron świata. Usłyszymy artystów zafascynowanych kulturą różnych narodów, poszukujących w niej inspiracji twórczych i prezentujących szeroki wachlarz stylów i muzycznych odniesień. Usłyszymy nowe możliwości inspiracji kulturą tradycyjną w muzyce jakie daje dzisiejsza scena folkowa.
Po każdym z koncertów zapraszamy publiczność na moderowane spotkania z artystami. Moderatorem spotkań będzie dziennikarz muzyczny- Adam Dobrzyński.

 

Gościem pierwszego spotkania będzie Zespół DZIKIE JABŁKA czyli energia dwóch żywiołów. Zespół Dzikie Jabłka to wspólnie brzmiąca melodyjna słowiańska nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To żywe zespolenie polskiego folkloru i inspiracji Afryką.


Przejawia się to również w oryginalnym instrumentarium zespołu. Muzycy grają na przywiezionych z Afryki tradycyjnych instrumentach: balafon (jest to rodzaj afrykańskiego ksylofonu),drewniane, obciągnięte naturalną skórą bębny: djembe, dun-dun i tama, krin, oraz liczne etniczne przeszkadzajki takie jak shekere, guiro, se-se czy zaklinacz deszczu. Uzyskaną z gry na tych instrumentach bogatą melodię rytmu urozmaicają brzmieniem skrzypiec, gitary, harmonii polskiej, fletu i fascynującymi białymi głosami.
Ta muzyka ma smak owoców z drzewa, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki - tak mówi o sobie zespół.


skład zespołu:
Małgorzata Ciesielska-Gułaj – śpiew, harmonia
Maria Stępień – skrzypce, śpiew
Sylwia Walczak – djembe, perkusjonalia
Dawid Koniecki – bębny afrykańskie, przeszkadzajki
Damian Siuta – gitara basowa, bębny afrykańskie
Bartosz Gułaj – bębny afrykańskie, śpiew, balafon, flet
bilety: normalne 15 zł, 10 zł ulgowe z kartą warszawiaka
Sala widowiskowa OKO ul. Radomskiej13/21 wejście C

facebook

X

Right Click

No right click