Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

W programie koncertu oprócz utworów autorskich usłyszymy piosenki i ballady wybitnych postaci piosenki autorskiej m. in. Barbary, Jacquesa Brela, Georgesa Moustakiego, Georgesa Brassensa, Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy ...w oryginale i polskich tłumaczeniach.

Nie zabraknie też poetyckich utworów Agnieszki Osieckiej, Anny Piwkowskiej

 

JUSTYNA BACZ
Piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek z jez. francuskiego, rosyjskiego oraz na język francuski. Śpiewa po polsku, francusku, rosyjsku, niekiedy angielsku. Obecnie związana z warszawską sceną „Piwnica na Wójtowskiej”
Zdobyła szereg nagród na festiwalach piosenki:
Jedna z najważniejszych to nagroda publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journees Georges Brassens) (2013 r.) Śpiewała w m.in. Teatrze Clavel i w Instytucie Polskim w Paryżu, w Teatrze Małym oraz GO w Warszawie, na Scenie „Kanonicza” Teatru Ludowego w Krakowie. Swoje recitale grała kilkakrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA. Występuje zarówno w kraju jak i zagranicą Na przełomie 2006 i 2007 r. ukazała się jej pierwsza, poetycka polsko – francuska płyta pt. „Tête-à-tête”, a w grudniu 2008 album „Brassens mon amour” z piosenkami Georgesa Brassensa w polskich tłumaczeniach Jerzego Menela i własnych.
Piosenki Justyny Bacz trafiły na płytę CD, jako suplementu pisma dla nauczycieli i osób zainteresowanych językiem i kulturą francuską „Le français dans le monde” oraz na antenę radia France Internationale.
W 2010 ukazała się płyta pt.„Świerkowa 1” wydana przez Polskie Radio Białystok, zawierająca piosenkę „Jak Laleczka” zarejestrowaną podczas koncertu w białostockim Studio Rembrandt, gdzie Justyna Bacz wraz z zespołem prezentowała na żywo program „Brassens mon amour”.
W 2011 piosenka „Saturn” wykonana w duecie ze Stanisławem Waszakiem, z albumu „Brassens mon amour” została wybrana do kompilacji CD pt. „Brassens – échos du monde”. Płyta prezentująca interpretacje piosenek Mistrza przez wybitnych wykonawców z 12 krajów świata ukazała się w Paryżu, W marcu 2012 podczas Dni Frankofonii w Lozannie, Artystka zaprezentowała piosenki G. Brassensa po francusku i po polsku. W maju 2012 wystąpiła na Wiosennym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Berlin-Basdorf http://brassens-festival.info/fr%C3%BChlings-festival/ , a w czerwcu odbył się jej koncert w Borsigturm w Berlin-Tegel http://brassens-festival.info/festival-off/ Jesienią 2013 r. Justyna Bacz po raz kolejny wystąpiła w Berlinie na Festiwalu im. Georgesa Brassensa , oraz w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa. (Journees Georges Brassens), gdzie otrzymała nagrodę W grudniu 2013 ukazał się jej trzeci solowy album pt. ” Empatik” . Jest to płyta polska z francuskimi akcentami W grudniu 2014 roku wydała płytę pt. „Francuska chanson francaise. Rok 2015 przyniósł nowe otwarcie – wyjazd do USA, gdzie na zaproszenie General Casimir Pulaski Society zagrała dwukrotnie- w El Paso Museum of Arts podczas wieczoru poetyckiego Anny Piwkowskiej a w Coronado Country Club wystąpiła z programem piosenki francuskiej „Offre-moi une chanson” nagrodzonym standing ovation.Na fortepianie towarzyszył jej znakomity Ezequiel Meza. Justyna Bacz współpracuje z wybitnymi muzykami, takimi jak: Klaudiusz Baran, Adam Cegielski, Mariusz Dubrawski, Piotr Olszewski, Jacek Pelc, Michał Salamon, Paweł Twardoch, Mirosław Wiśniewski, czy Tytus Wojnowicz i aktorami: Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem.
Cena biletu: w przedsprzedaży 15,- zł
w dniu koncertu 20,- zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,
Miejsce sala koncertowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

 

Nowości

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNY

 

SING AND SMILE 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click