Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Zespół BLUES JUNKERS (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie, w grudniu 2014 roku.

Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm – zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintage’owego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

 

Filozofią BLUES JUNKERS jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera...Hasłem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest „BLUES NOT DEAD” (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). BLUES JUNKERSto zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. BLUES JUNKERS są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

W pierwszym roku swego istnienia BLUES JUNKERS wystąpili na dużej scenie RAWY BLUES, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie. Miesiąc później wystąpili na najstarszym polskim festiwalu bluesowym – JESIEŃ Z BLUESEM w Białymstoku.

W kwietniu 2016 roku BLUES JUNKERS, jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach SUWAŁKI BLUES FESTIWAL 2015, będą reprezentować Polskę naEUROPEAN BLUES CHALLENGE 2016 we Włoszech.

bilety: 20 zł / 15 zł z Kartą Warszawiaka

OŚRODEK KULTURY OCHOTY
Grójecka 75,
02-094 Warszawa

facebook

X

Right Click

No right click