Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Podróż do ginącego świata Skalnego Podhala i muzyczne wprowadzenie w mityczny świat tatrzańskich legend, góralskich pasterzy i zbójników.

Program prezentuje bogactwo góralskich tradycji muzycznych w pierwotnej formie: jako akompaniament do góralskiego tańca regionalnego, obrzędów i uroczystości- wszystko to, czym inspirowali się artyści, tworzący pod Tatrami i czerpiący tu natchnienie. Program wzbogacają barwne opowieści Krzysztofa Trebuni-Tutki o wpływach karpackich na muzykę podhalańską oraz przeobrażeniach, jakim podlegały melodie i śpiewki "przynoszone" przez górali z innych regionów Polski, szczególnie z Mazowsza.
.Nie zabraknie tu mazowieckich mazurków i ich góralskiego odpowiednika, wywodzącego się wprost z tradycji polskich nizin oraz nawiązania do Fryderyka Chopina, który "góralskiej muzyki nie znoł, to my musieli poznać jego...".
To propozycja akustyczna dla wszystkich- znawców muzyki góralskiej i miłośników Tatr oraz dla tych, którzy z tradycyjną kulturą góralską i jej współczesnymi przejawami w muzyce zetkną się po raz pierwszy. Klimat nawiązujący do ludowości opisanej przez odkrywców i piewców Tatr,z Tytusem Chałubińskim i Stanisławem Witkiewiczem na czele.
sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21
Wstęp 20 zł lub 15 zł z kartą warszawiaka

Moderatorem koncertu będzie Adam Dobrzyński 

TREBUNIE-TUTKI – to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa. Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.
Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, Kwintetem Urmuli z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.
Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. Album "Tischner" zespołów Trebunie-Tutki i Voo Voo uzyskał status Złotej Płyty , dwie nominacje do Fryderyka i nagrodę Machinera, zaś najnowszy album "Songs of Glory/ Pieśni Chwały" nagrany z jamajską gwiazdą roots reggae- Twinkle Brothers prócz nominacji do nagrody Akademii Fonograficznej i statusu Złotej Płyty, uplasował się na 11 miejscu prestiżowej listy World Charts Europe EBU. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach i USA, w ub. roku we Francji i w Indiach. Nowy projekt artystyczny autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr” w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka podnosi muzykę inspirowaną góralszczyzną do rangi sztuki narodowej .
Skład zespołu:
Krzysztof Trebunia-Tutka- lider zespołu- prowadzenie koncertu, autor tekstów i muzyki, skrzypce, koza podhalańska, trombita, fujary, piszczałki, taniec, śpiew;
Anna Trebunia-Wyrostek- basy podhalańskie, taniec, śpiew;
Jan Trebunia-Tutka- skrzypce, altówka, taniec, śpiew;
Andrzej Polak- skrzypce, śpiew;
Kuba „Bobas Wilk”- kontrabas

patronat medialny: folk24.pl

 

 

Nowości

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNY

 

SING AND SMILE 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click