Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

W programie: piosenki Piotr Krupy skomponowane do tekstów warszawskiego poety Tadeusza Sadowskiego
Wystąpią: Piotr Krupa – śpiew , gitara Tadeusz Sadowski - poeta


Piotr Krupa – pieśniarz, autor, kompozytor. Obecny na scenie od ponad 30 lat, jest laureatem wielu lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i festiwali związanych z piosenką literacką oraz folk i country. Kultywuje twórczość takich artystów jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Paul Simon, Jacques Brel, Georges Brassens i Paolo Conte. Jest również autorem własnych piosenek osadzonych w stylistyce amerykańskiego folku z domieszka bluesa i tego, co niektórzy nazywają poezją śpiewaną.
Jego interpretacje piosenek w/w pieśniarzy są obecne na paru albumach z cyklu „Kolekcja Bardów” poświęconym tym autorom, ma w dorobku również autorski album pt.”Deja Vu”, oraz album poświęcony twórczości Boba Dylana pt. „Twój w pamięci ślad”.
Jest członkiem paru związków i stowarzyszeń twórczych, m.in. ZAKR i SPAW.
Niedawno ukazała się trzecia jego płyta pt. „Tak od niechcenia” zawierająca czternaście piosenek skomponowanych do tekstów warszawskiego poety Tadeusza Sadowskiego. Krążek został wydany przez wydawnictwo Folk Factory przy udziale Miasta i Gminy Niepołomice.
Tadeusz Sadowski – studiował filologię słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim, a pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa jako redaktor. Jest członkiem ZAKR. Pisze rzadko, zgodnie z zasadą: „nic na siłę”. Kilka lat temu wydał tomiki wierszy pt. „Wieczór rozkoszy poetyckich” oraz „Przy nocnej lampce wina”. Swoje wiersze prezentował na wielu wieczorach autorskich w Polsce m.in. w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, w Centrum Artystycznym Radomska 13, w Ośrodku Kultury Ochoty i w Klubie Artystycznym Rampa. Dzięki muzyce stworzonej przez Andrzeja Rejmana oraz Piotra Krupę kilkanaście jego wierszy stało się piosenkami.
Cena biletu: w przedsprzedaży 15,- zł w dniu koncertu 20,- zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,

Miejsce sala koncertowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75, godz. 18:00

 

 

facebook

X

Right Click

No right click