Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Klasyka piosenki francuskiej w interpretacji Justyny Bacz z towarzyszeniem akordeonu. Usłyszymy nieprzemijające piosenki w oryginalnej wersji językowej oraz w polskich tłumaczeniach Justyny Bacz z repertuaru m. in. Edith Piaf, Juliette Gréco, Jacques’a Brela, Georges’a Brassensa

Joe Dassina, a także kilka autorskich piosenek .

 

 

JUSTYNA BACZ – autorka, kompozytorka, piosenkarka, lingwistka, autorka przekładów piosenek, z jęz. francuskiego i rosyjskiego oraz na jęz. francuski. Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej, piosenki polskie po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie. W październiku 2013 otrzymała nagrodę publiczności w Paryżu, na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journées Georges Brassens.) W lutym 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadanym przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji za działalność na rzecz kultury francuskiej w Polsce.
Nagrała 5 solowych płyt: polsko –francuską „Tête-à -tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008) z , „Empatik” (2013), „Francuska chanson française” (2014), „Dalida pieśń miłości”, a w przygotowaniu jest kolejny album poświęcony piosence francuskiej. Utwory w interpretacji Justyny były emitowane na falach Polskiego Radia, a także we Francji przez Radio France Internationale, Radio Libertaire oraz Radio Fidelité.
Justyna Bacz śpiewa w Polsce, we Francji, w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w USA. Parokrotnie była zapraszana z recitalami z okazji Narodowego Święta Francji przez Ambasadą i Konsulat Francji. Współpracuje z Instytutem Francuskim. Ośrodkami Alliance Française, Teatrem Kamienica w Warszawie. Na stałe związana jest ze sceną „ Piwnicy na Wójtowskiej” w Warszawie. Od wielu lat bierze udział wydarzeniach kulturalnych podczas Festiwalu Frankofonii, a także w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA (Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej) organizowanym przez Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”, którego jest członkinią. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą.

 

KAROL PODKUL - muzyk instrumentalista, pedagog. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Współpracuje z teatrami warszawskimi takimi jak: Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich, Teatr Polonia oraz Teatr Kwadrat. Laureat czołowych miejsc ok. 20 konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i zagranicą. Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów. Występował w wielu krajach Europy i Azji.

 

Cena biletu: w przedsprzedaży 25,- zł w dniu koncertu 30,- zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,

sala koncertowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click