Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Agnieszka Kazała - absolwentka Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pedagogiki i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Studiuje na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej prof. Ewy Poradowskiej - Werszler.

Aktywna malarka i nauczycielka łącząca w swojej pracy artystyczne i pedagogiczne umiejętności.
Obecnie pracuje w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie jako nauczyciel sztuki oraz w Grójeckim Ośrodku Kultury, gdzie prowadzi warsztaty plastyczne. Kurator wystaw w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury. Współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii w cyklu zajęć plenerowych (np. turnieje rycerskie) oraz warsztatów malarskich na zamku w Czersku.
Jej ulubione techniki to pastel, batik oraz techniki mieszane. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej. Cykl „Languages” - batikowej tkaniny eksperymentalnej zaprezentowany został podczas działań artystycznych Park Sztuki w przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej w czerwcu 2018 roku. W swoich pracach analizuje sposoby komunikacji międzyludzkiej, wpływ historii, wspomnień i indywidualnych doświadczeń na podejmowane decyzje. W myśl przekonania, że najważniejszy przy zapisie obrazu jest kolor skupia się na utrwalaniu emocji i uczuć poprzez barwy. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. w Grójcu, Warszawie, Górze Kalwarii, Tarczynie, Warce, Kozienicach, Makowie Mazowieckim, Białej Podlaskiej). Ostatnie wystawy: Power of Art - wystawa interdyscyplinarna w Centrum Praskim Koneser w Warszawie - luty 2019r. oraz wystawa indywidualna „PasteLove Koguty” w Warce w Centrum Kultury „Dworek na Długiej”- kwiecień 2019r.

 

wystawę można oglądać od 14 czerwca do 15 lipca 2019 r.
wstęp wolny
Galeria „Pod Okiem”, ul. Grójecka 79, Warszawa

facebook

X

Right Click

No right click