Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Film zdobył rozliczne nagrody, nominacje i wyróżnienia, które potwierdzają jego wyjątkowość i nowe kreatywne spojrzenie na materię symboliczno-filmową. Sam reżyser i zarazem twórca scenariusza zastosował

bardzo ciekawy zabieg, wykorzystując elementy gatunkowe (w tym przypadku kina grozy) by uwypuklić i zastanowić się nad relacjami panującymi w portretowanej rodzinie.

 

Główna bohaterka Hunter Conrad (w tej roli Haley Benett) żyje w wydawałoby się idyllicznym świecie, w którym wszystko się zgadza: przystojny mąż, dom, zamożni teściowie, jej ciąża... Znając jednak przewrotność scenarzysty Carlo Mirabell-Davis, można się było domyśleć, że nie będzie to kolejna przyjemna family story, widz ma bowiem okazję zajrzeć pod powierzchnię iluzji i zobaczyć nieco inny obraz niż ten prezentowany na zewnątrz. W tym rodzinnym mikroświecie bohaterka by zawalczyć o swoją niezależność i pokazać niezgodę i bunt wybiera bardzo specyficzny mechanizm obronny, o którym będziemy mogli się przekonać podczas czerwcowego spotkania.

Po filmie na moderowaną dyskusję zaprasza  Konrad Domaszewski

Wstęp wolny!

Uwaga! Ze względu na przepisy sanitarne ilość miejsc ograniczona!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click