Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Ideą cyklu „Wielogłosy” jest prezentacja projektów, w których kluczową rolę odgrywa głos. Na deski OKO zapraszamy zespoły odwołujące się do różnych tradycji muzycznych naszego kraju: polskiej, żydowskiej, staroruskiej, ukraińskiej, litewskiej, serbskiej czy jugosłowiańskiej.

Sięgamy do muzycznych źródeł - wiejskich, cerkiewnych i renesansowych. W ramach cyklu będzie można usłyszeć zarówno koncerty premierowe, jak i te, które miały już okazję zaistnieć, lecz niełatwo usłyszeć je dziś w Warszawie.

 

Wielogłosy to cykl, w którym zabrzmią zarówno kapele grające in crudo jak i projekty fusion, gdzie tradycja splata się z awangardą. Usłyszymy śpiew męski i żeński, jednogłosowy i polifoniczny, solowy i zespołowy, a także składy instrumentalne, używające elektroniki, zespoły grające akustycznie czy grupy czysto śpiewacze.

Kuratorką cyklu jest Maniucha Bikont,

***

Cykl Wielogłosy otwiera koncert Kapeli Niwińskich i Marizy Nawrockiej, prezentujący żydowską muzykę polskich wsi (zarejestrowany na płycie Czas Wesela). Jeszcze w tym roku usłyszymy ludowe pieśni nabożne w wykonaniu zespołu Dziczka, (premierowy koncert płyty Pąć). W styczniu gościć będziemy zespół Kust z pieśniami z Polesia, dolnośląskich reemigrantów z byłej Jugosławii. Będziemy gościć wyjątkowe postaci i projekty jak: Adam Strug z zespołem Monodia w repertuarze wielogłosowym czyli renesansowych psalmach Mikołaja Gomółki, męski zespół muzyki cerkiewnej Katapetasma czy Ola Bilińska we współpracy z litewskimi śpiewaczkami (projekt w przygotowaniu).

 

bilety: 30 zł w przedsprzedaży | 40 zł w dniu koncertu

Regulamin Imprez Radomska

facebook

X

Right Click

No right click