Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Serdecznie zapraszamy na obchody bułgarskiego Święta Wina na Ochocie.
O "Trifon Zarezan" opowie znawca wina i bułgarskich obyczajów Stojan Uzunov. W ramach muzycznej oprawy wystąpi znakomity zespół SARAKINA BALKAN BAND.


W programie wieczoru m.in.: nauka tańców bułgarskich tj: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica, prezentacja obyczaju podcinania winorośli oraz wspólna zabawa przy rytmach Sarakiny Balkan Band
Nie zabraknie też okazji do degustacji bułgarskich win.

 

sala widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty, ul. Radomska 13/21 wejście C
Bilety:
20 zł w przedsprzedaży OKO, ul. Grójecka 75, w godz. 9-20; tel. 22 822 48 70
25 zł w dniu imprezy - sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 od godz. 17.00

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.
STOJAN UZUNOV - Bułgar od wielu lat mieszkający w Warszawie, którego pasją jest uprawa winorośli i tańce bałkańskie. Stojan Uzunov zapoczątkował w Polsce wspólne obchodzenie tego święta.
Zespół SARAKINA to polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tupan, tabmura. SARAKINA koncertuje od 1999 roku a w swoim dorobku ma nagrane 5 płyt: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008), Dance of fire (2012) i Live in studio (2014).
Jacek Grekow - kaval, gajda, akordeon, 
Anna Klebus - vocal, 
Jan Mlejnek - klarnet, tambura, 
Mateusz Bielski – kontrabas, 
Krzysztof Ostasz – perkusja
Więcej na: http://www.sarakina.art.pl, https://www.facebook.com/Sarakina

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click