A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

 
 
 
 

mam oko na kulturę 1

menu

 

Słowa są jak kwiaty, z których można układać przeróżne bukiety. 8 marca 2019 z okazji Dnia Kobiet zapraszamy Państwa na koncert „Zaczarowana dorożka, zaczarowany koń… zaczarowany wieczór w OKO”. Będzie to wieczór stworzony z dwóch przepięknych polskich bukietów, pełnych wrażliwości, miłości oraz dobrego i mądrego patrzenia na świat, nie- pozbawionego przy tym figlarnego „przymrużenia oka”.
Zespół WYSPY DOBREJ NADZIEI oczaruje Państwa księżycową poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z najnowszej płyty „Lunatyk”. Grupa wraz ze swoim liderem i wokalistą Adamem Tkaczykiem sięgnęła po strofy zakochanego w Księżycu poety i przekuła je na piosenki, wyśpiewując cudne treści ciepłym głosem, otulając je brzmieniem skrzypiec, dodając “pazura” dźwiękiem gitar oraz pulsu gitarą basową i instrumentami perkusyjnymi. Pełne energii interpretacje przeplatać się będą z lirycznym spojrzeniem na cudowną krainę, która składa się na poetycki świat Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W owej krainie nie może zabraknąć „zaczarowanej dorożki” 
i ”zaczarowanego konia”, które niepostrzeżenie przeniosą Państwa w świat utkany z aforyzmów, przysłów, porzekadeł związanych z kobietami i z końmi – jednym słowem w świat konizmów, które na stałe wpisały się do języka polskiego, będąc wyrazem nie tylko miłości naszych przodków do piękna koni, ale również refleksji nad urzekającą i często nieposkromioną siłą kobiecego wdzięku. To intrygujące i niezwykle ciekawe spojrzenie z perspe-ktywy naszych przodków, sięgającej czasami kilku wieków, zaprezentuje Państwu ULA KOWALCZUK, autorka książki „Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów” w swym monologu pt. „Kto pozna konie – pozna i kobiety”.
Jeśli zapragniecie zabrać ze sobą do domu te przepiękne dwa bukiety utkane z poezji i aforyzmów, zarówno książki jak i płytę będziecie Państwo mogli kupić bezpośrednio po koncercie, a twórcy z nieukrywaną przyjemnością opatrzą je każdorazowo swoim autografem.

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

facebook