Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych.
Z jednej strony DKF jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej - szkołą kształcenia i rozwijania postaw. Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:

- projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
- spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki,
- otwartych imprez popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe

 

"Taxidermia" - 24.09 godz. 19:00 | Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 | wstęp wolny

Chwilę po letnim odprężeniu DKF Faktor Berliński otwiera swoje podwoje i zaprasza na spotkanie z wyjątkową produkcją, oficjalnym kandydatem Węgier do Oskara w 2008 roku w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
”Taxidermia” w reżyserii Gyorgy Palfiego to bogata opowieść o trzech pokoleniach mężczyzn – żołnierzu Vendelu Morosgoványi, jego synu, hodowcy wielkich kotów Kálmánie Balatonym - oraz wnuku, preparatorze zwierząt Lajoskce Balatonym. Przy okazji wyświetlanego filmu wspólnie porozmawiamy o gargantuicznej grotesce, tworzeniu abstrakcyjnych i pełnych absurdów światów, które z tak dużą przyjemnością eksplorujemy i pragniemy oglądać.

Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Taxidermia less layer OP kopia

facebook

X

Right Click

No right click