A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

To projekt, którego założeniem jest prowadzenie interaktywnych warsztatów twórczych poświęconych tworzeniu niezależnych audycji radiowych, nie przypisanych do konkretnego radia tylko pojawiających się w różnych stacjach oraz w Internecie i kierowanych do słuchaczy o określonych zainteresowaniach. Warsztaty obejmują doskonalenie umiejętności z zakresu dziennikarstwa radiowego: poznanie zasad pracy redakcyjnej, zasad opracowania scenariusza, pracę z mikrofonem, naukę montażu materiałów dźwiękowych.
Audycje są poświęcone bieżącym wydarzeniom literackim oraz prezentacji wybitnych pisarzy i poetów. Znajdują się w nich rozmowy z wydawcami, analizy utworów literackich w cyklu „Mój ulubiony wiersz” oraz prezentacje twórczości autorów będących gośćmi audycji i twórców młodego pokolenia. Audycje propagują zarówno literaturę z najwyższej półki, jak i książki o charakterze popularnym, o ile posiadają istotne walory literackie.
Audycja ma stronę internetową www.szkielkoioko.com, na której oprócz audycji są zamieszczane także inne materiały o charakterze literackim: reportaże z ważnych wydarzeń literackich, prezentacje utworów literackich itp. Audycje są realizowane w profesjonalnym studiu w Ośrodku Kultury Ochoty.
Zespół „Szkiełka i Oka” składa się ze studentów, lub niedawnych absolwentów uniwersytetów i uczelni artystycznych. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Zapraszamy osoby zainteresowane literaturą na warsztaty radiowe, poświęcone tworzeniu cyklicznej audycji radiowej.

UCZESTNICY:

Młodzież w wieku 14-30 lat

TERMIN:

Poniedziałki- 17.00-20.00


WARSZTATY BEZPŁATNE

PROWADZI:

Marek Ławrynowicz

KONTAKT:

Danuta Wajszczyk
Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75, Warszawa
tel. 22 822 48 70
mail: danuta [DOT] wajszczyk [AT] oko [DOT] com [DOT] pl

facebook