A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2019
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

SPOTKANIA CYKLICZNE - MAJ 2019


 
poniedziałki, środy i piątki godz. 10.00-13.00 


MALUCHY I SPÓŁKA


wtorki i czwartki godz. 14.00-17.00

To miejsce gdzie poznasz mamy i tatów takich jak Ty! To wspólnie spędzony czas z naszymi maluchami na rozmowach o sprawach dla nas ważnych i przyjemnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do 3 lat na cykliczne spotkania integracyjne.


 

poniedziałki godz. 14.00 


WARSZTATY SENSORYCZNE


Zapraszamy na spotkania z naszą sąsiadką Kasią, która prowadzi zajęcia z plastyki sensorycznej. To warsztaty podczas których stymulowane są wszystkie zmysły. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 2 lat. Dowiedz się jakie produkty przynieść na zajęcia. Przyjmujmy zapisy na FB MAL, liczba miejsc ograniczona.

 

wtorki godz. 11.00


HI, HELLO. ANGIELSKI DLA NAJMŁODSZYCH

Sąsiadka Tatiana zaprasza na zabawę z językiem angielskim dzieci do 3 lat. Podczas półgodzinnego spotkania będziemy słuchać piosenek, bawić się i poznawać pierwsze słówka. Obowiązują zapisy.

wtorki godz. 18.00 7,21.05.2019 
WIECZÓR Z GITARĄ
Sąsiedzkie śpiewanie przy akompaniamencie gitary prowadzi sąsiad Marcin.
 

środy godz. 17.30 


USZYJ Z NAMI NA MASZYNIE


Sąsiedzkie spotkania przy maszynie dla osób zainteresowanych szyciem. Jeśli masz doświadczenie w szyciu i obsłudze maszyny do szycia oraz masz czas w środy zapraszamy Cię do wsparcia sąsiadów stawiających pierwsze kroki przy maszynie. Podziel się umiejętnościami, poznaj nowe osoby i zacznij działać razem z nami! 
 

czwartki godz. 12.00


MAMY CHUSTOWE


Spotkanie towarzyskie rodziców noszących w chustach i nosidłach. Zapraszamy z maluszkami na pogaduchy chustowe i nie tylko! Na spotkanie zaprasza Kasia. 

WARSZTATY KULINARNE. W KRAINIE SZAMALI


Zaplanujmy wspólnie warsztaty kulinarne. Przyjdź na spotkanie- podziel się pomysłem i umiejętnościami, zaproponuj temat warsztatów, ugotujmy coś wspólnie. To dobra okazja by poznać swoich sąsiadów. 
Przy okazji zastanowimy się nad możliwymi działaniami, pomysłami oraz sposobach ich realizacji w naszym MALu.
* Zapytaj o składnik, który możesz przynieść.- 16.05.2019 godz. 18.00 czwartek Smakołyki na Dzień Sąsiada cz.1


- 30.05.2019 godz. 18.00 czwartek Smakołyki na Dzień Sąsiada cz.2
 Zapraszamy wszystkich do wspólnego gotowania i pieczenia smakołyków, które zaserwujemy podczas Dnia Sąsiada.  

WYDARZENIA7.05.2019 godz. 17.00 wtorek 


SMACZNA ZABAWA- KULINARNE EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKÓW - POZNAWANIE PRZEZ DOTYKANIE


Spotkanie dla dzieci  wieku 5-6 lat, które pod okiem dietetyk Beaty Michoń, będą eksperymentować w kuchni. Jeśli Wasze dzieci lubią spędzać czas w kuchni zapiszcie je na zajęcia! Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy: warszawabudzet@gmail.com 

8, 15, 22.05.2019 godz. 18.00 środa


TANIEC - TEATR - RECYKLING W MODZIE!

Masz 13-16 lat i chcesz wziąć udział w ciekawym projekcie? 
Brak Ci czasami pewności siebie? Miewasz trudności w relacjach z rówieśnikami? Nie zawsze wiesz jak komunikować swoje potrzeby? Chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie z emocjami i obawami? Odkryj swój potencjał i poznaj swoje mocne strony! Przyjdź na spotkanie organizacyjne.
Otwórz się na innych i odkryj swoją siłę! Poznaj ciekawych ludzi i nawiąż nowe relacje! 
Zapraszamy na warsztaty z tańca i wyrażania emocji, teatru i ekspresji oraz pewności siebie i kreatywnych technik wyrażania swojej osobowości w ubiorze! 
Podczas warsztatów w bezpiecznej atmosferze podczas gier i rozmów na ważne dla nas tematy nauczymy się rozpoznawać swoje emocje, komunikować swoje potrzeby i wyrażać swoje JA.
 

9, 16, 23, 30.05.2019 godz. 18.00 czwartek 


Mamo zrób coś dla siebie!

Jak i gdzie znaleźć więcej czasu
Jesteś mamą? Czujesz że odkąd masz dziecko brakuje Ci przestrzeni dla siebie?  Chciałabyś to zmienić, ale nie wiesz za bardzo jak? Chcesz poznać inne mamy, które mają podobnie i wymienić się doświadczeniami? 
Zapraszam Was na drugą edycję zajęć dla mam, na których nie będziemy śpiewać, tańczyć ani rozwijać naszych pociech. Za to w programie dużo gadania, mało pisania, wymiana doświadczeń i rozwój własny. Tematyka: Jak i gdzie znaleźć więcej czasu! Zainteresowana? Nie czekaj, zapisz się już dziś. Ilość miejsc ograniczona.  Zajęcia poprowadzi Weronika. Z wykształcenia psycholog, prywatnie mama dwóch synów. Wielbicielka kawy i dobrej literatury. 
Zapisy: mal@oko.com.pl
 

9.05.2019 godz. 18.00 czwartek 


MOJE MACIERZYŃSTWO


Moje macierzyństwo- warsztat dla mam, które chcą się zatrzymać, odetchnąć i przyjrzeć się temu jak wygląda ich macierzyństwo. Będziemy próbowały nazywać to co nas karmi i buduje, jak i to, co jest trudne 
w byciu mamą. Takie spojrzenie może wnieść nieco świeżości do naszego doświadczenia, pokazać miejsca do zaopiekowania oraz naświetlić to co nas umacnia na tej drodze.
Będzie przestrzeń na prace osobistą jak i wymianę w grupie.
Na spotkanie przyjdź sama bez dziecka/dzieci. 
 

14.05.2019 godz. 18.00 wtorek


ZDROWY PRZEDSZKOLAK. DZIECKO ALERGIK


Chcesz zdrowo odżywiać swojego przedszkolaka? Na talerz wkradła się monotonia i nuda? Interesuje Cię zdrowie i ekologia? Przyjdź i razem z dietetykiem Beatą Michoń omówimy temat zdrowych śniadań, a do tego otrzymasz sprawdzone, pyszne przepisy. Zdrowy Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Zapisy: warszawabudzet@gmail.com

 

14.05.2019 godz. 18.00 wtorek 


WIECZÓR PRZY HARMONII


Sąsiedzkie śpiewanie przy akompaniamencie harmonii poprowadzi sąsiad Jacek.


 

16.05.2019 godz.18.00 czwartek


Nie bójmy się starych drzew

Spotkanie z dr inż. Marzeną Suchocka, która opowie o wartości starych drzew, o tym jak pogodzić ich istnienie z nową infrastrukturą oraz jakie są dostępne środki ochrony takich drzew.
dr inż. Marzena Suchocka dendrolog, architekt krajobrazu SGGW, Polskie Towarzystwo Dendrologiczne.

 

16.05.2019 godz. 18.00 czwartek 


MAJOWE KUKIEŁKI


Będziemy tworzyć kukiełko-laleczki na patykach. Chcemy ubrać je kolorowo za pomocą materiałów, papierów kolorowych, wstążek oraz bibuły. Wesołe laleczki będą mogły posłużyć do robienia przedstawień, lub innej zabawy kreatywnej. Namalujemy im uśmiechy by przyciągnąć słońce i ładną pogodę. 
Spotkania dla dzieci w wieku 4-7 lat. Warsztaty prowadzi Amelka z mamą Zuzą. 

18.05.2019 godz. 12.00 sobota 


WYMIEŃ SIĘ NIE WYRZUCAJ - WYMIENIALNIK W MAL

Zapraszamy na akcję wymiany rzeczy. Celem wydarzenia jest ogólna integracja mieszkańców dzielnicy Ochota, ale również możliwość wymiany rzeczy, których już nie potrzebujemy i pozyskanie nowych dla siebie. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy, bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy do udziału całe rodziny, osoby z różnych pokoleń, z Warszawy i okolic. W budynku dostępna jest kuchnia, więc będzie możliwość zrobienia sobie czegoś do picia, ale zachęcamy do przyniesienia wody, czy przekąsek. Wydarzenie zostanie powtórzone, jeśli uczestnicy będą zainteresowani aktywnościami takiego typu. 


 

21.05.2019 godz. 18.00 wtorek 


ZAPOMNIANA MOC KOBIECA


Sąsiadka Iwona zaprasza na cykl 2 godzinnych warsztatów transformujących dotychczasową codzienność. Odbędziemy podróże w Podświadomość, Ciało, Duszę. Odkrywając nasze zakamarki, traumy, przekonania i ograniczenia nauczymy się sposobów uwalniania od nich. Odzyskamy pierwotną Świadomość Kobiecości, która uporządkowana tworzy Dom, Ciało, Rodzinę i Sukces. Prowadząca Iwona Urbańska- certyfikowany trener kwantowy. 
Na warsztaty zabieramy wygodne, luźne ubranie, karimatę lub koc. Spotkanie dla kobiet.
 

22.05.2019 godz. 18.00 środa 


WARSZTATY SCRAPBOOKINGU - KARTA URODZINOWA


Urodziny to idealna okazja, aby obdarować świętującego własnoręcznie wykonaną kartką. Na warsztatach przygotujemy kartkę, wykorzystując do ozdobienia napisu metodę embossingu (nagrzewanie specjalnego pudru, który pod wpływem temperatury zamienia się w lakier). 
Efekt WOW! murowany :)

Cardmaking to własnoręcznie tworzenie kartek okolicznościowych. Wywodzi się od Scrapbookingu, który to uwiecznia chwile w postaci zdjęcia w pięknej papierowej oprawie. Te dwa terminy łączy wykorzystywanie tych samych technik tworzenia: specjalistyczne papiery, brokaty, mgiełki, artykuły pasmanteryjne, papierowe kwiaty czy tekturki. Do wycinania elementów i wytłaczania papieru używa się specjalnych maszynek i wykrojników. Jest to zajęcie bardzo wciągające, pozwalające się zrelaksować, odstresować, wyciszyć i oderwać od codziennych zajęć. Po latach zaś, ręcznie robiona kartka pozwala wrócić myślami do dnia urodzin, ślubu czy innego wydarzenia w życiu.
Na spotkanie zaprasza Natalia. Warsztaty przeznaczone dla osób 16+

.

 

23.05.2019 godz. 18.00 czwartek


BODY LANGUAGE


W ramach współpracy lokalnej razem ze szkołą językową Speak Up Grójecka zapraszamy na konwersacje w języku angielskim przy herbacie. Prosimy aby uczestnicy przed warsztatem obejrzeli film Amy Cuddy pt.: Your body language shapes who you are dostępny na www.ted.com
Zapisy: mal@oko.com.pl
 

25.05.2019 godz. 12.00 sobota


SENIOR Z KLASĄ


Mamy już kalendarzową wiosnę, a projekt Senior z Klasą nie zwalnia tempa. Zapraszamy na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Zbiórka chętnych na wycieczkę 25 maja o godzinie 12:00 przed siedzibą MAL, skąd wyruszymy komunikacją miejską. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Prosimy o zabranie ze sobą biletów/dokumentów uprawniających do przejazdu. Organizator Stowarzyszenie Absolwentów Programu Klasa.

 

27.05.2019 godz. 10.30 poniedziałek


PRZEDSTAWIENIE WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ


Zapraszamy na przedstawienie pt. „Wszystkie dzieci nasze są” z okazji Dnia Dziecka przygotowane przez Dom Dziennego Pobytu „Z Ochotą” dla przedszkolaków z Ochoty.
 

28.05.2019 godz. 18.00 wtorek


Rodzicielstwo bliskości - co zamiast „wychowania"?


Pierwsze z trzech spotkań dla rodziców dzieci w wieku 3-10 lat, na które zapraszamy razem 
z sąsiadem Piotrem. Spotkanie 1. Wychowanie - o co chodzi? Język emocji - jak go poznać i używać na co dzień.
  
 

zioMALe
To projekt dla młodzieży w wieku 13-17 lat.
Wspólne gotowanie, zabawa modą a może fotoreportaż? 
Warsztaty, na których to TY zadecydujesz co ugotujesz lub jaką stylizację wybierzesz! Wykorzystaj swój czas i kreatywność!
Wchodzisz w to? Przyjdź na spotkanie organizacyjne– 20.05 godz. 17.00 i dowiedz się więcej!


Terminy:
21, 28 i 4.05– warsztaty kulinarne 
23, 30 i 4.05– warsztaty modowe
 21,23,28,30 i 4.05– warsztaty fotoreportażu
 
 

 

 

 

 

FOTORELACJA Z IMPREZY "SZALONE LATA 20-TE" i ROZŚWIETLENIA NEONU Z OKAZJI OBCHODÓW 100LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

fotografie dzięki uprzejmości Studia Fotograficznego Stachowiak oraz Wiesława Piaseckiego

1 142   31086787 1713793878688129 4422957750917529600 n

30723955 1713792725354911 4032968432608608256 n  30714849 1713793275354856 7823232326359318528 n   30729030 1713793135354870 1224627280693690368 n

30743066 1713793782021472 5939432706529034240 n   30741194 1713793662021484 3623995049613721600 n

30729320 1713796592021191 9171069991003357184 n   31052311 1713796575354526 1122562506800234496 n

30743152 1713794908688026 432330188244647936 n   31044636 1713794412021409 6223632921593380864 n

30743713 1713795158688001 7359954287406874624 n   2 50

 

 

facebook