A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Sierpień 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

W czasie zbliżających się wakacji firma Mały Inżynier będzie po raz kolejny organizować półkolonie letnie w Ośrodku Kultury Ochoty. Wszystkim małych i większych inżynierów zapraszamy do uczestnictwa w naszych kursach z eksperymentów, robotyki, elektroniki oraz programowania gier komputerowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem - www.malyinzynier.pl. Znajdziemy tam terminy, tematyki oraz formularz rejestracyjny. Poniżej kilka słów na temat naszych warsztatów wakacyjnych.

Robotyka Lego Mindstorms EV 3 (7-15 lat)
Są to warsztaty w czasie których dzieci i młodzież poznają tajniki automatyki i robotyki. Mają okazję zbudować oraz zaprogramować robota korzystając z różnych silników i czujników. Zajęcia mają charakter warsztatowy, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. W naszym repertuarze mamy między innymi budowę robota jeżdżącego po linii, wyścigówki, czy robota sumo.

Robotyka Lego Boost (6-8 lat) to absolutna nowość w Małym Inżynierze!
Jest to kurs odpowiedni zarówno dla świeżo upieczonych inżynierów, jak i naszych stałych bywalców. Kurs szczególnie skierowany do dzieci, które chciałby stworzyć ciekawe konstrukcje z szerokiego i zróżnicowanego zestawu klocków, jednocześnie mając okazję nauczyć się od podstaw programowania. Zbudujemy gitarę elektryczną, robo-kota, czy robota przemysłowego.

Robotyka Lego WeDo (5-7 lat)
To stały element programu zajęć Małego Inżyniera, który cieszy się olbrzymią popularnością. Dzięki klockom Lego, które wyglądem przypominają te znane dzieciom z domowej bawialni, a także wykorzystania silników i czujników, dzieci mogą zrobić coś, co do tej pory nie było możliwe - ożywić swoje własne konstrukcje. Proste programowanie obrazkowe zachęca to samodzielnego tworzenia i eksperymentowania. W planach mamy budowę małpki grającej na bębenkach, krokodyla kłapiącego paszczą, a także helikoptera.

Programowanie gier komputerowych SCRATCH (8-11 lat)
Scratch to program, który umożliwia naukę podstaw programowania poprzez tworzenie gier, quizów, animacji oraz prezentacji multimedialnych. Kursanci dowiedzą się jak wykorzystywać instrukcje warunkowe, pętle, zmienne. Uczestnicy będą mieli możliwość tworzyć własne gry, m.in. wyścigi samochodowe, labirynt, quiz milionerzy.

Elektronika cyfrowa i analogowa (9-15 lat)
Propozycja dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie diod, rezystorów i lutownicy, a także poznać podstawy programowania w języku C++. Na zajęciach zostaną umówione zagadnienia związane z prawem Ohma, kondensatorami, tranzystorami oraz pokażemy jak prawidłowo posługiwać się narzędziami dla elektroników. W drugiej części wykorzystamy zestawy Ardiuno, który pozwala na programowanie mikrokontrolerów w sposób przystępny dla młodzieży.

Laboratorium przyrodniczo-kosmetyczne (7-12 lat)
Kurs przeznaczony dla pasjonatów nauk ścisłych oraz przyrodniczych, połączony na dodatek z tematyką zdrowia i poznawania sekretów ludzkiego organizmu. Przejdziemy przez królestwo roślin, izolując DNA i oglądając chloroplasty pod mikroskopem, zapoznamy się z królestwem grzybów zakładając hodowlę pleśni i obserwując drożdże. Na zakończenie wykonamy naturalne, organiczne kosmetyki i zmierzymy ile metrów ma tak naprawdę nasza skóra.

Pogromca żywiołów (7-12 lat)
Weźmy pod lupę cztery żywioły - wodę, powietrze, ziemię i ogień, a żeby poszerzyć naszą wiedzę o galaktyczne horyzonty - porozmawiajmy również o kosmosie. Każdy dzień, to inna tematyka i zupełnie nowe eksperymenty. Zrobimy między innymi chemiczne ogród i dowiemy się jakie właściwości ma gleba, zbudujemy szklarnię, odkryjemy buchający lawą kamień księżycowy oraz odlecimy balonem na ciepłe powietrze. I wiele, wiele innych...

W ramach półkolonii zapewniamy:
warsztaty od poniedziałku do piątku (9.00 - 16.00),
opiekę w godzinach 8.00 - 17.00 (możliwa dodatkowa świetlica),
opiekę wykwalifikowanych instruktorów,
pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, dostęp do ciepłych i zimnych napojów),
materiały dydaktyczne.
Cena regularna to 750 zł, przy wcześniejszym zapisie oraz dla naszych stałych klientów - korzystne zniżki.

Zapraszamy do zapisów poprzez stronę internetową lub telefonicznie:
http://malyinzynier.pl/terminy/warszawa 
warszawa@malyinzynier.pl

tel. 732 717 311
Biuro obsługi klienta czynne w godzinach 8.00-16.00.

 

 

Klub Małego Inżyniera - warsztaty z eksperymentów

Zajęcia Małego Inżyniera to propozycja dla pasjonatów nauk ścisłych. Cykl 90-minutowych zajęć z robotyki i eksperymentów nie przypomina szkolnego czytania podręczników. To przede wszystkim działanie, doświadczanie, dotykanie i obserwowanie praw przyrody w ruchu. Praktyczne wykorzystywanie wiedzy na cotygodniowych zajęciach sprawia, że dzieci szybciej się uczą i na dłużej zapamiętują zdobyte informacje.


EKSPERYMENTY

Dotknij, poznaj, zrozum!
Nic tak nie działa na wyobraźnię, jak laboratorium szalonego naukowca. Chwyć dymiącą probówkę w dłoń, dolej kolorowego płynu i zobacz, co się wydarzy! Odkrywanie fascynującego świata chemii, fizyki i biologii przez eksperymenty to niezapomniana przygoda. Czytanie podręczników to za mało? Zostań małym chemikiem i sam zobacz, jak to wszystko działa!
ROBOTYKA LEGO WEDO

Robotyka dla najmłodszych!
Budowa robotów i programowanie - każde dziecko to potrafi! Zabawę w konstruktora umożliwiają kolorowe klocki i program oparty na obrazkach. WeDo to niezapomniana zabawa - dzieci same budują maszyny, które ożywają na ich oczach!

 


TERMINY

Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 15.30-17.30.
oraz w piątki w godzinach 15.00 - 16.30

KOSZT ZAJĘĆ

135 zł/miesiąc - poziom 0

165 zł/miesiąc - poziom 1

www.malyinzynier.pl

facebook