A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

 
 
 
 

mam oko na kulturę 1

menu

Szanowni Państwo,

Już po raz kolejny, w związku z organizacją międzynarodowego wydarzenia, Warszawa stanie się celem podróży dziesiątek tysięcy osób z całego świata. To wszystko za sprawą odbywających się w lipcu w Polsce Światowych Dni Młodzieży i towarzyszących im Dni w Diecezjach.

Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w wolontariacie podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Wolontariat w Warszawie podczas Dni w Diecezjach to możliwość doświadczenia i dzielenia się z innymi kulturami, poznania nowych osób, wsparcia organizatorów swoim doświadczeniem i wiedzą, a przede wszystkim – działanie na rzecz budowania pozytywnego wizerunku Polaków i naszej stolicy. To pasja i zaangażowanie wolontariuszy będą stanowiły o tym, jak zapamiętają nas goście oraz mieszkańcy Warszawy.

Organizatorami wolontariatu podczas Dni w Diecezjach są działające wspólnie Urząd m.st. Warszawy, Archidiecezja Warszawska, Diecezja Warszawsko-Praska oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Wolontariusze będą obecni w przestrzeni publicznej miasta, m.in. na lotnisku, dworcach czy ulicach , a także w miejscach wydarzeń kulturalnych towarzyszących Dniom w Diecezjach, centrach wolontariatu oraz w kościołach i sanktuariach, które będą zwiedzane przez gości i turystów.

Wolontariuszem mogą zostać pełnoletnie osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy (znajdujący się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl) do dnia 17 kwietnia 2016 i zostaną zaproszone do współpracy po rozmowie rekrutacyjnej. Od kandydatów oczekujemy chęci do współdziałania, pozytywnego nastawienia oraz co najmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Inne języki będą dodatkowym atutem.

Dla każdego wolontariusza zapewniamy przygotowanie w postaci profesjonalnych szkoleń – z komunikacji interpersonalnej, międzykulturowej, wiedzy o mieście, pierwszej pomocy czy liderskie (dla wybranych osób). Wolontariuszom zapewniamy na czas pracy strój, identyfikator, ubezpieczenie NWW, wyżywienie w dniu pracy, darmową komunikację miejską w Warszawie, możliwość korzystania z centrum wolontariatu, pakiet atrakcji oraz imienny certyfikat po podsumowaniu wydarzenia.

www.facebook.pl/warszawasdm2016

 

facebook